Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Mi a baja a hullámos papagájom...

Gugyuga kérdése:

Mi a baja a hullámos papagájomnak?

Figyelt kérdés
A papagájom nőstény, eléggé hozám volt szokva nem csipkedett,nem repült el. Mostmeg valamiért agresszív lett elég ha benyulok a ketrecbe odamegy és megcsípi a kezem. Miért van ez?
2012. febr. 17. 12:12
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
1: mennyi idős? 2: van bent tükre?
2012. febr. 17. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
A papagájom kb fél vagy 1 éves. és nincs tükre csak párja van, de még a párját is csipkedi
2012. febr. 17. 12:21
 3/12 anonim ***** válasza:
1 év körül kamaszodnak. Ha van tükre, ha nincs, mindenképp a kamaszodásra gondoltam volna, a ketrecbenyúlás miatt gondoltam a tükörre, mert ilyenkor csőrrel-körömmel védeni kezdik a tükrüket/párjukat, ha olyan a természetük. Valószínű, hogy a párját "félti" tőled, pláne, ha a párja is kézszelíd és szoktad őt simogatni. Ha igazam van, akkor átmeneti amúgy a dolog, kezelni úgy tudod, hogy nem nyúlsz hozzá, mikor a kalitkájában van a párjával. Gondolom, kint hagyja magát simogatni, mint régen.
2012. febr. 17. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Nem. A másik papagájt nem félti, mert a másik igen félős.És hím. Az enyém pedig lány. És kint is csipked a ketrecen kívül a szobámba.:/
2012. febr. 17. 12:27
 5/12 A kérdező kommentje:
Miért is féltené amikor szétcsipkedi?
2012. febr. 17. 12:28
 6/12 A kérdező kommentje:
MEg általába csak akkor csipkedi, ha esznek és nemhaggya enni a másikat, vagy ha benyulok
2012. febr. 17. 12:28
 7/12 anonim ***** válasza:
A neme teljesen mindegy. Rájöttem ám, hogy a párja hím, a másik pedig tojó (leírtad). Kamaszodik, ennyi. Ha evés közben megzavarják a papagájt, elég kevés olyan tündérangyal természetű madarat ismerek, amelyik nyugodtan tűri.. Legyél vele türelmes.
2012. febr. 17. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Rendben türelmes leszek...

Bevallom! volt már olyan hogy incselkedtem vele és csipkedett

Nem azért csipked? mert azthiszi incselkedni akarok?

2012. febr. 17. 12:38
 9/12 anonim ***** válasza:

Ők nem így gondolkodnak:) Másrészt, kétféle csipkedés van: az egyik az szó szerint csipkedés, ez nem fáj, nem mélyeszti bele a csőrét a kezedbe, hogy fájdalmat okozzon: jelentheti azt helyzettől függően, hogy "jajj, hagyj most, nekem sokkal fontosabb jelenleg, hogy leszedjem a tapétádat", illetve azt is, hogy "amiért te mindig vakarod a nyakam, most megvakarom az ujjad ("bogarásszák" egymást szeretetből, ami a tollak tisztítása azokon a helyeken, amiket maguktól nem érnek el) és játékosan elkezdi csipkedni, mintha focizna az ujjaddal. Vagy a másik verzió, hogy konkrétan dühből beléd csíp, ez azt jelenti, hogy korántsem olyan szelíd, mint amilyennek hitted, vagy tettél valamit az elmúlt időszakban, ami miatt fél tőled.


Az incselkedés nem tudom, mit jelent ebben a helyzetben, de a papagájok kamaszodástól számítva a hátuk, szárnyuk simogatását csak és kizárólag a párjuknak engedélyezik (néha nekik sem), mivel ez náluk párzásra felhívás. Ha itt akarod simogatni, jó eséllyel csíp beléd.

2012. febr. 17. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Értem... és igazábol dühböl csíp. Hát azt nem tudom hogy lehet e hogy ezelött tettem e valamit amivel el ijjesztettem... majd gondolkozok rajta..
2012. febr. 18. 08:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!