Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Hogyan szelídítsem meg a...

Gugyuga kérdése:

Hogyan szelídítsem meg a hullámos papagájomat? Tanács kéne

Figyelt kérdés

Arra kéne betanítanom hogy: ülljön a vállamra,az ujjamra,kezemre.

Csak nem tudom hogy hogyan fogjak hozzá

Egyébként még nincs hullámos papagájom de tudni szeretném hogy hogyan is kell?


2012. febr. 18. 14:33
 1/5 anonim ***** válasza:
arra inkább nimfát ajánlok-------szoktasd magadhoz vagy------inkább még 1 éves kor alatt vedd .vagy még attol is hamarabb.....az enyém még puszit is ad------8 hónapos volt amikor elhozta--és akkor még csúnyák--de nem kell megiedni töle ki fog alakulni-
2012. febr. 18. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Rendben de aztmondják a nimfa nagyon tud csípni...
2012. febr. 18. 15:25
 3/5 anonim ***** válasza:
Egy hullámos is tud akkorát csípni hogy utána vérzik az ujjad.
2012. febr. 18. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

8 hónaposan csúnyák?? Gyakorlatilag ugyanúgy néznek már ki, mint több évesen, csak a farktolluk, bóbitájuk és úgy arányában a testük picit kisebb.. Illetve 8 hónaposan már teljesen önálló, kifejlett madárkák.. Biztos ennyit akartál írni?:)


Amúgy ha nimfát veszel, ha hullámost, a szelídítést kalitkán belül kezdd, és apránként. Sose csinálj olyant, amit a madár nem akar, ne nyúlj hozzá, ne akard megsimogatni.. Fürtössel érdemes kezdened a szelídítést és később a tanítást is érdemes ezzel. Ekkor az a feltétel, hogy ne adj neki fürtös kölest csak úgy rágcsálni.. mindig akkor kapjon, ha valamit jól csinált, megcsinált, végrehajtott.


Ha érdekel részletesen, leírom majd holnap (most nincs időm), hogy nekem hosszú évek óta mi a tuti "receptem" papagájszelídítéshez, bár, ha beírod keresőbe, már sok helyen leírtam, meg még velem együtt páran. 88%-os válaszoló kommentjeit is bátor szívvel ajánlom bármelyik papagájos kérdésnél:)

2012. febr. 18. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Majd akkor ird le üzibe légyszi : és köszike
2012. febr. 18. 17:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!