Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Hogyan lehet etetni egy...

Hogyan lehet etetni egy fekete rigó fiókát?

Figyelt kérdés
Ma reggel találtunk rá, a szárnya sérült, a lába törött, egyenlőre ennyit tok, lehet, h több sérülése is van. Most egy kis kalitkában van, addig nálam lesz, amíg újra egészséges nem lesz(tud repülni, meggyógyul a lába). De addig hogyan etessem és itassam? Rovarokat eszik, odatettem neki párat, de nem ette meg, így körbekerítettem és hagytam, h a mutterja etesse, de ez nem mindig biztonságos, mert sok macska van a környéken. Mit csináljak?
2009. jún. 7. 18:20
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Mi találtunk egyszer egy ilyen fiokát, azt könnyen etettük, szinte követelte a kaját.

De két nap után elpusztult. Tartok tőle, hogy halálra etettük. Rengeteg gilisztát, szövskét meg ilyesmit adtunk neki. Szerintem tul sokat...

2009. jún. 7. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Önállóan még nem tud enni, azért hagyta ott a rovarokat, amiket odatettél neki. Csipesszel próbáld a csőrébe tenni a finomságokat, amiket az anyja is ad neki. Neten rá tudsz keresni, hogy mi a természetes tápláléka. "Táplálkozás: Cserestölgyesben öt éven keresztül végzett vizsgálatok szerint a fiókanevelés idõszakában fõként hernyókat (sodrómolyok, tollascsápú araszoló, kis téliaraszoló, kis és közepes fésûsbagoly), bogarakat (futó-

bogarak és azok lárvái, pattanók, cserebogarak), lószúnyogokat és gilisztákat zsákmányoltak. A fiatalabb fiókákat fõleg a lágyabb, kevésbé kitines állatokkal (hernyókkal, gilisztákkal) etették a szülõmadarak. Az idõsebb fiókáknak több keményebb táplálékot (bogarakat, ikerszelvényeseket) adtak." forrás: [link]

Egyébként lehet, hogy te is, meg a fióka is jobban járnátok, ha egy vadasparkkal vagy egy madármentő központtal beszélnél, lehet hogy ők meg tudják gyógyítani. Ha esetleg ugyanis a szárnya is törve van, nem biztos, hogy az magától összeforr úgy, hogy megtanulna vele repülni.

2009. jún. 7. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
mi csipesszel adtunk a szájába gilisztákat, meg rovarokat, de meghalt pár nap után. :(
2009. jún. 7. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Pont mint a miénk. A miénk símán kikapta az ujjaim közül, de két napig élt csak. De addig rengeteget megevett.

A túladagolásra gyanakszom. Nem tűnt sérültnek és nagyon eleven, életerős volt.

2009. jún. 7. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, de sajnos elpusztult.:(
2009. jún. 9. 16:59
 6/7 Luczian válasza:
100%

Sajnálom, hogy elpusztult a fióka, én az ezután idetévedőknek igyekszem segíteni.

12 napja a macskáim elől mentettem meg egy fiókát.

bevittem a műhelyembe -azóta ott etetem.

Én rögtön tasakos Kite-Kattot és Whiskast adtam neki

kézzel reggeltől estig kb. másfél-két óránként. Kezdetben elfeleztem a tasakokban található darabkákat, mert túl nagynak találtam és meghámozott apró édes cseresznyedarabkákat is adtam a madárnak. Étkezésenként 4-6 szem macskakajával indultunk.

8-10 nap után elegem volt belőle, hogy nem eszik önállóan,

elkezdtem hosszú vékony lapos végű pálcáról etetni.

a pálcára tapasztottam a macskakaját és addig mutogattam neki, amíg levette róla és megette. Két nap után a pálcával elé tettem a kaját és tegnap már maga elől evett.

Estére tányérba kapta az ételt. Most már onnan eszik. Vizes tálkája is van. Ma már ezeket leraktam a földre. Kezdetben úgy kapott vizet, hogy vattát áztattam vízbe és azt csöpögtettem a szájába.

Most megvárom, hogy elveszítse a pihét a fejéről, kinőjenek a farktollai és biztosan repüljön, utána mehet a szabadba. Aggódunk, mert nagyon barátságos, kifejetetten aranyos madár. Kint meg a macskák és a dolmányos varjak

leselkednek a fiatal madarakra.

2011. jún. 21. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha már majdnem akkora mint egy kifejlett rigó, ne fogjátok be!!! Én pont most találtam egyet aztán felmentem a netre hogy hogyan kell etetni.

Nem kell!! ezek direkt hagyják el a fészküket mert már nem férnek el a kis fióka tesók egymás mellett.

De a szüleik még a földön etetik őket.


A legjobb amit tehetsz, ha bezárod a macskát addig:)


[link]

2013. máj. 25. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!