Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Milyen nimfa papagájt érdemes...

Milyen nimfa papagájt érdemes venni fiút vagy lányt? Melyiket lehet előbb megszelídíteni? És honnan tudom hogy mennyi idős? És milyen nemű?

Figyelt kérdés
2012. márc. 8. 09:47
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Fiú papagáj tud beszélni! :)A meg szelídités a madártól függ!Mennyi időst nem tudom sorry! A nemét ha vad színű akkor a akkor az arcán van egy piros pötyy ha sötét akkor fiú ha világosabb akkor lány! :) Ő itt egy fiú :D [link]

Ő pedig egy lány! [link]

2012. márc. 8. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
párban kell tartani, 2 hím is megvan egymással
2012. márc. 8. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Az 1. válaszoló téved!!!!!!!!!

A hím és a tojó is egyformán lehet szelíd és vad mert a szelídség nem a nemtől hanem a madártól függ(minden papagáj egyéniség). Egyedüli tartásra hímet érdemes venni mert a tojók bármikor tojhatnak egyedül is és ebből sok probléma lehet.

A korát nem nagyon lehet megmondani. Minden színváltozatnál mást kell nézni a nem megállapításához. A vadas(szürke) színváltozatnál pl. a pofafolt világossága,élénksége nem számít. Ivarérés,az első vedlés után(10-14 hónap) a hímek feje sárga lesz míg a tojóké szürke marad. Tehát az 1. válaszoló által linkelt képeken hímek vannak.

2012. márc. 8. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!Akkor hímet fogok venni!Remélem nem tolnak át az állatkereskedésbe!!! :-)
2012. márc. 9. 08:53
 5/12 A kérdező kommentje:
Mit lehet betenni a ketrecbe alulra?Füvet?És mikor fog csipogni?Mert az én nimfám olyan kis szótlan!Ma hoztam haza ugyan de nem igazán csipog még :-(!Lehet valami baj?
2012. márc. 9. 16:58
 6/12 anonim ***** válasza:
Olvass el inkább néhány szakkönyvet, mert így egy csomó mindent nem fogsz tudni!
2012. márc. 9. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Se ma se holnap sőt lehet hogy még 1 hét múlva se fog csipogni mivel kell neki pár hét mire teljesen megszokja az új helyét.

Ha már ivarérett és hím akkor dallamos hangokat,éneket fogsz hallani tőle.

2012. márc. 9. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Egész nap a papagájokról olvasgatok,de gondoltam tapasztalt emberektől kérdezgetek!Hmm mind egy majd ha elviszem állat orvoshoz akkor majd meg kérdem tőle pár dolgot!
2012. márc. 10. 13:06
 9/12 A kérdező kommentje:
Sziasztok!!Azt szeretném meg kérdezni hogy hogyan tudok fel tölteni képet a papagájomról??Hátha valaki tud segíteni hogy fiú vagy lány!!Köszönöm előre is a segítséget!!!
2012. márc. 17. 15:34
 10/12 anonim ***** válasza:

Kép alapján nem nagyon fogja tudni senki megmondani, hogy fiú vagy lány. (Illetve, van, aki azt HISZI, hogy tudja, de a külső a legtöbb esetben nem mérvadó.)

Az "okosok" azt tartják, hogy a nimfa esetében az egyetlen biztos pont az ének. Ha egy idő után dallamosan énekelget, akkor fiú.

A kalitka aljába tegyél madárhomokot (NE játszótértit!!!), állatkereskedésekben kapsz. Ritkán fogod látni, hogy csipeget belőle, de attól még szüksége van rá, kell az emésztéséhez. A füvekkel vigyázz, vannak növények, amik mérgezőek lehetnek a számára! Tyúkhúrt kaphat és szeretik is általában, de csak olyan helyről szedj, ahol nem benzingőzös! (És vigyázz, mert van egy növény, ami olyan, mint a tyúkhúr, de nem fehér apró virágai vannak, hanem ugyanolyan aprók, csak kékek, na az a növény mérgező.)

2012. márc. 17. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!