Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Hogyan szeliditsem meg a...

Hogyan szeliditsem meg a hullamos papagajomat?

Figyelt kérdés
Barmit csinalok korulotte, mindig az ijettsegtol repdes.Mit csinaljak?
2012. márc. 11. 14:19
 1/4 anonim ***** válasza:
0%
én egyszer idegesvoltam mert nekem is ugyan ez a problémám volt és kivettem a kalitkábol és 2x-a fejét a falhoz vertem de ne newgyon verjed erősen csak gyengén, amikor bettetem akkor már csiriplet meg ilyesmiket csinált
2012. márc. 11. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A közelében mindig lassan mozogj, a hirtelen mozdulatok kerüld. Sose nézd folyamatosan mert akkor azt hiszi el akarod kapni.

Lassan közelítsd meg a ketrecet és tapasztald ki hogy hol van az a pont amikortól izgatottá válik. Amint ez a frusztráció minimálisan is elkezdődik azon a ponton állj meg és maradj nyugton. Ezen a ponton állj meg és várd meg amíg megnyugszik majd menj el a közeléből lehetőleg egy másik szobába vagy csak fordíts hátat és csinálj úgy mintha ő ott sem lenne. Semmi esetre se nézz rá. Ezt ismételd naponta többször és idővel egyre közelebb mehetsz majd hozzá repkedés nélkül. Minden alkalommal annál a pontnál állj meg amikor látod hogy izgatottá válik és semmi esetre se menj közelebb. És csak akkor menj el,fordíts hátat neki,stb ha már lehiggadt. Ne legyél távol tőle túl sokáig de ne is menj vissza túl hamar. Így megtanulja hogy csak akkor mész el a közeléből ha nyugodt marad tehát egy idő után nyugodtan tevékenykedhetsz a kalitka mellett.


A további szelídítésre keress rá itt a gyk-n. Sokféle technikát fogsz találni.

2012. márc. 11. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Hogyha még fiatal akkor mézbe is szoktathatod úgy hogy kiveszed a kajáját és megpróbálod kézből etetni nekem ez bevált. Viszont hogyha már ivarérett akkor már nagyon nem tehetsz semmit.
2012. márc. 11. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nagyonszepen koszonom :)
2012. ápr. 1. 21:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!