Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Hullámos papagájom mért félénk?

Hullámos papagájom mért félénk?

Figyelt kérdés

Már 3-4 éve van nálam egy lány hullámos papagájom, aki egyszerűen nem szelídül meg!

foglalkozok vele meg miden, és már tapasztalt madár tartó vagyok, nem ő az első, korábban is volt, most egyedül van, de még most sem szelid! Ha csak felteszem a kezem már repked minden fele, és az ujjamra sem mászik rá, a magot félénken kiveszi a kezemből, és ennyi!

Nem tudom mit csináljak vele, lehet hogy egy ideg roncs madarat vettem anno? A kalitkája elég tágas, és próbáltam régebben kiengedni repkedni, de nagyon meg volt ijedve, azóta nem is próbálkoztam vele, szinte remegett - amikor előszőr kiengetem eltelt egy kis idő , szóval nem is a legelején engedtem ki. A régi madarat is akkor engedtem ki, amikor már rámászott az ujjamra, de ő nem is szeret kint lenni! Mit tehetnék vele? Más is járt már így?


2012. márc. 17. 18:37
 1/2 anonim ***** válasza:

Ez erlég érdekes...

Hol vetted???

Nem lehet ,hogy az első gazdája bántotta és ijesztegette???

Próbáld meg így :Nyisd ki a kalitka ajtót és nyúlkálj ott ahol a legtávolabban vagy tőle ezt naponta 5-6-7 alkalommal!!! FONTOS!!! Mindig csak 1 ember csinálja a gyakorlatot!!!!+Nyugis környezet legyen!!!

Remélem tudtam segíteni!

2012. márc. 18. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Én is tapasztalt madártartó vagyok, és ugyanilyen madárral küzdök. Különböző fajtájú papagájaim vannak évtizedek óta, párban (néha csapatban, ha úgy alakul) tartom őket, foglalkozom velük, mindenki szelíd, de ez az egy hullámos szelidíthetetlen, viselkedészavaros. A többi papagájomon is látom, hogy ők is észrevették már, hogy ő "más". Sajnos semmit nem tudok neked javasolni, 3 év alatt nekem már az is öröm, hogy eszik a kezemből és nem (mindig) csap patáliát és kap pánikrohamot, ha odaállok mellé beszélgetni vele. Illetve még annyit, hogy vegyél egy társat neki, egy nyugodt példányt. Tartsd őket külön, de látótávolságon belül, és szelidítsd a másikat. Ha látja, hogy ő élvezi a társaságod, nem bántod, ha odamegy hozzád, vagy odamész hozzá, esetleg jobban megbízik benned.
2012. márc. 21. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!