Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Hogyan lehetne megoldani,...

Hogyan lehetne megoldani, hogy gritet is magához vegyen a papagáj?

Figyelt kérdés
Nimfapapagájom lebetegedett, elvittem egy szakorvoshoz, aki a röntgenfelvétel alapján megállapította, hogy nincs a zúzógyomorban kavics. Azt ajánlotta, keverjek a mageleség közé gritet. Természetesen ezt meg is teszem, de megkérdezem, van esetleg valami más, hatékony módszeretek hogy rávegyétek a "grit-fogyasztásra"? Nálam a kalit alján elszórva és egy külön tálkában is folyamatosan rendelkezésre áll a madárnak grit, de valahogy mégsem jutott belőle a gyomrába...

2012. márc. 20. 19:01
 1/4 anonim ***** válasza:

Vedd el a kajáját és amikor már éhes a kalitka aljába azaz a gritbe szórj egy marék kaját. Így a gyors evés közben talán a gritből is eszik pár falatot.

A kalitka aljában madárhomok is van(sokba bele van keverve a grit azaz kavicsokat,kagylódarabokat tartalmaz)? Az egyik papagájom ha éhes akkor sem hajlandó a kis zacskóban kapható csak gritet megenni de a kalitka aljában lévő madárhomokból szívesen kicsipegeti.

2012. márc. 20. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Igen, a homokba van belekeverve a grit. Bár az arányuk kb. fele-fele. Eddig én a közeli állatos boltban kimérten szoktam venni a gritet, viszont ezek után nem bízom a véletlenre, megpróbálom a lehető legjobbat beszerezni. Mit ajánlasz, melyik a megfelelő, ami az emésztésnek jó? Pl. erről mi a véleményed: [link]

köszönöm a segítséged!

2012. márc. 20. 21:17
 3/4 anonim ***** válasza:
Én ilyet szoktam venni a Fressnapfban: [link]
2012. márc. 21. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nálam a fürtös köles a megoldás mindenre a tanítástól kezdve eddig a problémáig:) Fürtöst az én papagájaim csak jutalomként, motiválásra kapnak, tehát nem mindennapi csemege (nem kapják csak úgy, munka nélkül), így, ha meglátják, már odavannak és vissza az örömtől. A kalitka alján a madárhomokba szoktam szórni picit homokcserekor, így már az elejétől kénytelenek voltak lemenni a homokból kicsipegetni a fürtös-szemeket, ha potyaköleshez akarnak jutni. Így nagyjából rendszeres a gritpótlás, bár az etetőtáljukba is keverek kúraszerűen a biztonság kedvéért. Ha van valami kedvenc csemegéjük, ez beválhat.
2012. márc. 21. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!