Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Milyen alapvető dolgokat,...

Milyen alapvető dolgokat, érdekeségeket kell tudni egy hullámos papagáj-ról?

Figyelt kérdés

2012. márc. 21. 20:07
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Nézz utána! Annyi hullámos papagáj kérdés van, hogy beleszakad a gyakorikérdések.hu......
2012. márc. 21. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Utána néztem és megfelelőt nem nagyon találtam!Amugymeg kösz az értelmes választ! :l
2012. márc. 21. 21:12
 3/11 anonim ***** válasza:
mulatságos, sokszínű, barátságos, szereti a zenét, társas
2012. márc. 21. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Nincs mit, amúgy meg kedveli az embereket, játékos, sokat beszélget, persze papagájul. És hogy társas lény.
2012. márc. 22. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Pedig az elsőnek igaza van. Rajtam kívül még hárman-négyen rendszeresen hasznos tanácsokat írunk róluk (is). Csak az etetéséről, szelídítéséről, lehetséges játékairól, szükséges vitaminokról már 4 oldalnyi erről szóló kérdésre válaszoltam, a többiek pedig ki tudja, mennyire. Tényleg érdemes lenne átbogarásznod a régebbi kérdéseket.
2012. márc. 22. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Hullámos papagájról a könyvesboltokban pár száz forintért szoktak árulni könyveket, szerintem érdemes lenne megvenned.


De több helyen is olvashatsz róluk...


[link]


[link]


[link]


Érdemes párban tartani, mint minden papagájt, vannak köztük amelyek elég jó hangutánzóak, kitartó munkával nagyon szelíddé válnak, trükköket is lehet nekik tanítani.


pl:

http://www.youtube.com/watch?v=z9EM8mXx66o

http://www.youtube.com/watch?v=T0n3R8Ska1A

http://www.youtube.com/watch?v=KMxqUARmbZA

http://www.youtube.com/watch?v=l-8WHd50bQ8

2012. márc. 22. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!Az utolsónak főleg ! :)

Nagyon szeretnék hullámost de anyu nem engedi :( hiába mondom neki hogy rendesen ellátnám meg gondoskodnék róla!Annyira vágyom egyre!Még kicsit puhítanom kell a szívét, de neki csak ez lebeg a feje fölött: minek,csak szemetel(kb .ennyi) :( ha tudtok valami jó dumát hogy anyut rábeszéljem akkor irjátok le léccy!Nagyon köszönöm elöre is meg utólag is :)

2012. márc. 22. 17:28
 8/11 anonim ***** válasza:
39%
Hááát nekem sikerült megpuhítani a szívét :) elmondom hogy hogy: előszöris tényleg zengj neki ódákat h milyen szép meg cuki meg azt is mond hogy rengeteget utánaolvastál, és tudsz mindent a fajról meg szerető gazdi leszel. Ezeket mondd úgy kb 1-2 hétig és ha megunta h ezeket mondod akkor jöhet ez: mondd azt (hogyha ez lebeg a szeme előtt h szemetel) hogy te fogod őket takarítani! Ha még ez sem tetszik neki akk mondd azt is hogy neki rá se kell néznie a madárra mert teljesen TE fogod gondozni! Ha ez megtettszett neki akkorjó. De ha nem akkor egy nagyon kcsög döntést kell tenned! Figyelj!: A spórolt pénzed vagy nemtommit gyűjts össze és egy szép napon menj el a kisállatkerbe.vigyél 1 cipősdobozt, (abba viszed haza ) nézz ki egy kalitkát meg ahány madarat akarsz megveszed.( ja és azt nem írtam hogy előtte menj el sokszor a kisá. Kerbe , tájékozódj az árakról
2012. ápr. 8. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
39%

Az előző vagyok csak sz@rakodik a net:(.

Na teht tájékozódsz az árakról és megveszed!!!!!!!!!

Amikor hazaér kedves szeretett édesanyád akk megmutatod neki h mijen jó lett pl az egyik fogád meg ennyi meg snnyi 5 öst kaptál utána megmutatod nekik :DDDDDDDDD (a madarakat) na 2 verzió van :

Az 1.: de kis cukik , de TE gondoskoddsz roluk!

A mésodik: miafsz!?!?!?! Nem megmondtam hogy NEM?!?!?! (erre mondd azt h most már nem viheted vissza a kisákerbe mert azt mondta a pali h nem lehet visszavinni. Ijenkor nyert ügyed van mert 1idő után megbékél vele)



Ja, és az egyszerűbb : kérd a szülinapodra, v a névnapodra:) :D sok sikkert! És írj ha megveennak (

2012. ápr. 8. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Na azért egy papagáj nem az az állat, amit csak úgy megveszünk, de cuki, anyu majd megbékél vele, és minden ok, mint egy hörcsög a sarokban.. Ne legyünk már felelőtlenek.. Látom, te sem vagy képben a papagájok tartásával és viselkedésével. Pár dolog, ami miatt az anyuka ellenezheti, és nem kerülheti ki/tudomást kell vennie róluk: 1) a hangjuk. Aki szereti őket, azoknak nem zavaró az egész napos motyogásuk, csiripelésük. Aki nem szereti, annak hangos, idegesítő. Ha csak egyet vesz, gyakran hangosabb, mint kettő, mert két papagáj leköti egymást, nem kell behívniuk a másikat hangosan..stb. De két papagájjal sincs néma csend sosem, kivéve, ha alszanak. Én ezt kimondottan imádom, de nem én vagyok az édesanyja a kérdezőnek. 2) reptetés. Kötelező. Ha repülnek, az is jár valamiféle hanggal, elhullajtott tollakkal, kakival. Ha az illetőnek ők az első madarai, a szelídítés sem megy rutinból, nem ismeri a papagájokat, így a behívás, visszaterelés szintén "kellemes" időtöltés, ami valószínű anyuka nyakára fog szakadni, ha a drága gyermek másfél óra után megunja. 3) takarítás. Ezek az állatok (is) vedlenek, a toll száll mindenfelé. Engem nem zavar, én takarítok, nem csak utánuk, és nem csak akkor, ha "már kellene..". Igen, a szétszórt kakikat is, amiket a sétájuk, repkedésük után hagynak. És igen, a kalitkájukat is, játékaikat is. Nekem világéletemben voltak papagájaim, de, amíg általánosba és gimibe jártam, anyukám nélkül nem ment volna. Nem voltam velük otthon egész nap, dogák, érettségi előtt nem volt időm úgy és annyit foglalkozni velük, amennyit kellett volna, igen, anyu takarított akkor, és ő játszott velük rendszeresen (én csak akkor, ha már besokalltam a tanulástól és ki akartam kapcsolni). 4: tartás. Egy akkora méretű kalitka, amekkora két papagájnak kell (egyedül ne tartsa, pláne, ha ő az egyetlen a családban, aki akar velük foglalkozni: nem fog menni), felszereléssel, papagájostól, első kajástól nagyjából 15 ezertől a csillagos égig, pénztárcától függően. És utána kell járni, mekkora méret kell nekik, mekkora hely, hova teheti a lakásban, hova ne, egyáltalán ekkora kalitka elfér-e a szobájában.


Mindent összevetve (és a kifogásaim az utolsó válaszadó ötleteire még nem értek véget, csak úgy érzem, ennyi is elég) NEM lehet anyukát kihagyni a papagájtartásból. Legalábbis nem gyerekként.


FELELŐSSÉG! Ennyi.

2012. ápr. 8. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!