Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Hogy vegyem rá anyukámat hogy...

Hogy vegyem rá anyukámat hogy kapjak egy hullámos papagájt? Már mindenhogy próbáltam?!

Figyelt kérdés
Mondtam neki hogy rendesen ellátnám,gondoskodnék róla!Mostanában sokat is olvasok róluk a neten,de neki csak ez lebeg a feje előtt: SZemetel.Ja meg van egy aranyhörcsögöm hím ,nem zavarná,mármint ha nem érintkeznek akkor nem kaphat el betegséget ugye??És amugy hím hullámost szeretnék :) Elöre is köszi a válaszokat
2012. márc. 22. 17:33
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
55%
ha egy mondatot is olvastál volna róla, akkor tudnád, hogy minimum párban kell tartani... ennyit a hímről
2012. márc. 22. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
Te se tudhatsz sokat róluk, ha egyből rávágod ezt a dolgot. Nyílván olyan szinten igazad van, hogy a hullámos papagájok társas lények, és nem szeretik az egyedüllétet, de elég elszántnak látszik a Kérdező és szerintem ügyelne arra az egyre is, és nem kell majd neki társ mert a gazdája fog vele sokat foglalkozni. Még az is indokolja válaszomat, hogy a hullámos papagáj NEM törpepapagáj.. tehát ők nem az angolul nevezett Love Bird-ök, azaz szerelemmadarak. Persze a hullámos papagáj hím sem poligám, de azért nem annyira szoros a kapcsolat mint a törpepapagájoknál. Ajánlom neked amúgy ezt Kérdező: [link]
2012. márc. 22. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokaT!egyébként rengeteget olvastam már róluk!És majdnem mindegyik helyen olvastam,hogy nem nagy gond ha egyedül tartjuk csak akkor sokat foglalkozzunk vele(amugy is)és engedjük ki hadd röpködjön és még a többi fontos dolog!második kérdező nagyon köszi,tényleg elég elszántnak érzem magam,csak minden anyumtól függ :( !ő meg eddig nem akar papagájt mert hogy nem kell mert van hörim meg szemetel!Próbálkozom még azért hátha sikerül ! :) tényleg köszi azért
2012. márc. 22. 18:49
 4/13 anonim ***** válasza:
kedves második. amit állítasz nagyon rossz tanács. a vad állatok nem háziállatok. ásd el magad, mert nem másoknak ártasz ezzel, hanem majd a madaraknak!!!
2012. márc. 22. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
mi az hogy nem nagy gond ha egyedül tartod? legyél te egyedül egy vécében, aztán majd anyád meglátogat napi 2*
2012. márc. 22. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Tanulj meg jobb példákat írni mert ez elég rossz volt!Egyébként mi a hiba abban amit a második irt?Egyébkéntmeg nem baj ha egyedül tartják őket ha mellette SOKAT foglalkoznak vele,megfelően tartják,etetik!Lehet hogy társas lények de attól még lehet egyedül tartani!És ne mondjátok rólam hogy nem tudok SEMMIT ,mert azért a semminél többet tudok,szerintem!Egyébkéntmeg ha csak azért irtatok hogy itt veszekedjen öt ember akkor inkább irnotok sem kellett volna mert még tanácsnak is rossz!Az utolsó és elötte lévő válaszoló rosszabb választ adott mint az első kettő! -.-
2012. márc. 22. 19:35
 7/13 anonim ***** válasza:
Igazából a tenyésztőtől vett papagájt ajánlom. Az fogságba kelt ki, és nem fogja rosszul érezni magát a kalitkába ha persze befogott madarakról van szó mint az állatkereskedésekbe azok hiányolják a szabadságot.
2012. márc. 22. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy hülyeséget beszélsz, és mások meg képesek követni. NÉzd meg ausztráliában hogy élnek a hullámosok, aztán rájössz mi a helyzet. Mi az hogy sok foglalkozás? Napi 4 óra? Ki foglalkozik velük 4 órát? Mit lehet velük foglalkozni minden nap 4 órát? Az hogy mellette vagy 4 órát az foglalkozás? És mi lesz a többi 20 órával?


Nem robotokról meg ösztönlényekről beszélsz, hanem egy másik fajról, aminek ugyanúgy megvannak az igényei, mint neked vagy bárki másnak!!

2012. márc. 22. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Sziasztok!

Hát én nem mindenkivel értek egyet. Minden madár társas lény, ez igaz, jobb is ha legalább párban vannak, így ha nincs otthon senki, akkor sem fognak unatkozni.

Viszont sokan "házikedvencnek" szeretnének papagájt, akik szeretnék teljesen megszelídíteni, trükköket tanítani nekik stb. Nos ők sokan egy madarat vásárolnak, nem biztos, hogy helyesen. Viszont az biztos, hogy ha egy madár van azt könnyebb idomítani, és egy nagyon szelíd, az emberhez ragaszkodó madárka sokszor nem akar elfogadni egy másik madarat társául.


A legjobb megoldást elég nehéz kitalálni, ha szimplán egy madár van, azzal napi több órát kell foglalkozni, erre nem biztos, hogy mindenkinek van ideje. Viszont általában ha ott van melletted, akár ő bent van a kalitban és beszélsz hozzá mászkálsz a szobában azt ő nem érzi egyedüllétnek.


Ha két madarat vesz valaki, de idomítani is akarja, akkor lehet, hogy nehezebb dolga lesz, mert a madárkák egymással fognak törődni és nem a a gazdival, talán sose lesz olyan szelíd, mint egy egyedül tartott madár.


Ha vesz egyet, megszelídíteni, majd később vesz egyet, ez lehet a legjobb megoldás. A második papagáj könnyen tanul, mivel utánozni fogja az elsőt, viszont, nincs garancia arra, hogy elfogadják egymást, lehet, hogy két kalit kell majd, amit egymás mellett lehetnek.



A kérdésre válaszolva:

Anyukádnak igaza van szemetel. És hosszú életű minden papagáj, lehet, hogy megunnád.

Viszont nem tudom hány éves vagy, mennyire érett egy papagájtartásra.


Én is szeretnék papagájt, 22éves vagyok, most végeztem az egyetemen, de nekem sem engedik itthon, megvárom azt a kis időt ameddig külön költözöm és majd akkor lesz papagájom.

2012. márc. 23. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Értem,köszi szépen :)

egyébként 13 vagyok és lány!Régen volt pintyünk párba,egyiket apukám találta és vetünk mellé párt!imádtam öket de anyáék odaadták a szomszédnak aki ovónő volt és bevitte az oviba,pár hétre rá meg is haltak szegények!:(meg volt tengerimalacom,törpehörim,most aranyhörim van,halam,ékszerteknősöm és most papagájt szeretnék!És mielőtt megvenném lenne már neki ketrec meg minden és csak utána venném meg bele a papagájt(ami miskolcon a szinvába 2500)amit mondtam anyáénak h kifizetném,meg keterecünk lehet hogy lenne ingyen mert barátnőm ideadnű az övéket mert nekik nem kell,és már csak játékok meg pár más dolog kellen(kaja,játék meg ilyenek)!és rengeteget olvasok is mostanába róluk! :)

2012. márc. 23. 14:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!