Kezdőoldal » Állatok » Madarak » SEGÍTSÉÉÉÉÉÉG! Veszélyben a...

SEGÍTSÉÉÉÉÉÉG! Veszélyben a Nimfám! Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Még tavaly novemberben vettem tenyésztőtől egy hím nimfapapagájt. Tudni kell róla, hogy nagyon szelíd és imádja a simogatást. Elhalmozom minden jóval, mindig szabadon van, mászkálhat kedvére, persze vigyázunk rá.


Amióta megvan, mindig egy adott magkeveréket kapott, ugyan azon csapvizet stb... Szóval semmi változás nem történt az étrendjében. Én is sokat voltam itthon (egyetemista lévén, hétfőtől csütörtökig albérletben lakom, aztán megyek haza), de mostanában az említett napokon a családom vigyáz a madárkára, akik ugyan olyan jól bánnak vele.


Szóval, tegnap észre vettem, hogy a kismadárka gubbaszt, nem énekel, nem hiperaktív, nem mozgékony. Szóval furcsán viselkedik. Nem tudtam mire vélni, azt láttam, hogy rengeteget tollászkodik, mindig vakarózik, a feje örökösen hátul van a szárnya tövénél. Gondoltam nincs gond máskor is tollászkodott már... Igen ám, de elkezdett aludni nappal, amit azelőtt soha nem csinált... Fej hátra, fél lábát felhúzta, felfújta a tollait és aludt... Aztán vettem észre, hogy piros a csőre hegye... Megszemléltem a szárnyát és ezt láttam (betadinnal be lett kenve, a barna folt az az. a kép készítése után megint be lett kenve. [link] )


Na nem tudom ezt hová tenni, mert jelenleg iszonyat mód rettegek, nehogy valami baj legyen... Nagyon imádom ezt a madarat, és félek, hogy valami baja lesz. Állandóan vakarózik, félek, hogy máshol is ilyeneket művel. És nem tudom, mitévő legyek. Az állatorvos csak csütörtökön lesz, addig mit csináljak?


Linkelem még egyszer, ez a gond: [link]



2012. márc. 24. 17:03
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Nem lehet, hogy atkás?..és azért vakarózik?
2012. márc. 24. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:

én hirtelen ezt találtam:

[link]

lentebb van a tollazat betegségeiről egy rész

Remélem segít és meggyógyul a szépséged!

2012. márc. 24. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Úgy náz ki, hogy hétfőn megnézi állatorvos (mire jó a protekció), csak a holnapot élje túl.


Mondjuk eszik, meg minden, csak gubbaszt. Nem olyan kis bolond mint szokott, meg olyan kis szomorú. Csak ül és szomorkásan néz maga elé. A szívem szakad meg. :/

2012. márc. 24. 17:58
 4/12 anonim ***** válasza:
Nem kértél tanácsot az állatorvostól?
2012. márc. 24. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Hétfőn fogom elvinni hozzá.
2012. márc. 24. 19:46
 6/12 anonim ***** válasza:
Ugye még él szegénykém????!!!!!!!!!
2012. márc. 25. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Igen, él. Gubbaszt. Néha felélénkül, akkor elkezd mászkálni. Csak sokat vakarózik és egész nap hangját se hallani. Nem énekel. :(
2012. márc. 25. 10:17
 8/12 A kérdező kommentje:

Holnap megyünk dokihoz. Egyébként meg annyira nincs rosszul, csak rengeteget vakarózik. De ma pl már repkedett is, meg a hangját is hallom, ha kimegyek a szobából. Csak két tollászkodás között felfújja magát és gubbaszt, meg csukja a szemeit.


Most ahogy írok, meg eszik. A széklete normális. Annyiban változott meg, hogy nem hiperaktív nem az a kis nagyszájú, aki örökké jön rám és csipeget (bár a vállamra meg telepszik most is és néha csak megcsípja a nyakamat), meg nem indul felfedező útra a szobába. Szóval jobbára csak ül vagy vakarózik.


Majd holnap kiderül mi is a baja. Remélem.

2012. márc. 25. 14:16
 9/12 A kérdező kommentje:

Nos, akit érdekel:


Felvittem Budapestre, megnézte egy szakértő. A tollai növekednek ami bosszantja őt és azért rágta meg a tollait + vitaminhiányos. Most már jobban odafigyelek arra, mit eszik, meg betadin helyrehozta már a sebét is. Megmarad. :)

2012. márc. 28. 20:28
 10/12 anonim ***** válasza:
Örülök, hogy rendbe jött a kis bolond. :)
2012. júl. 13. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!