Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Hol lehet és mennyibe kerül...

Hol lehet és mennyibe kerül egy ilyen papagáj beszerzése?

Figyelt kérdés

Olyan papagájt szeretnék amit lehet tartani a házban.

Vagy ha elengedem a házban nem kakil össze valamit?

Meg megtanítható "beszélni"

Vagy ha elengedem visszajön.

Néztem a királypapagájt az ilyen???


2012. márc. 24. 21:28
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
Nemtom...
2012. márc. 24. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:

bocsi hogy itt fárasztalak :DDD

de mennyi idős legyen?

2012. márc. 24. 22:12
 13/20 anonim ***** válasza:
a nimfa nem biztos, hogy beszélni fog. sőt elég kicsi rá az esély, hogy beszél majd. szabadban ha elengeded elrepül az biztos, és nem fog visszajönni
2012. márc. 25. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
10percenként szarik egyet, és akárhol nekiáll
2012. márc. 25. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
Ha ennyire degenerált vagy, minek írsz ide??? Én biztosan tudom amit mondtam, úgyhogy ha nem vagy biztos vmiben, inkább ne szólj bele...
2012. márc. 25. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
Legalább 150 nimfa kelt már ki nálam (+ a többi fajból jónéhány), csak tudom miről beszélek...
2012. márc. 25. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
nimfák kb 13-14 évig élnek!Fiatalon kell őket meg venni inkább TENYÉSZTŐTŐl mert ott jobban figyelnek rájuk a boltokban kapját kapnak és vizet ennyi! Papámnak volt nimfája amikor borotválkozott ott ült a vállán minden hova követte ilyeneket mondott! Eszünk??? Puszit akarok Pussszit! meg még csomó dolgót de miután a papám meg halt ő is még egy hónapot élt és keservében magányában összeomlott és meg halt! Papám sírkövén van egy kép ahogy a madár üllt a hátán Robika (nimfa)párjának tekintette :)
2012. márc. 25. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

Ha elengeded elrepül és nem valószínű, hogy visszatalál.

A lakásban tarthatod szabadon, ez a te döntésed, viszont őket nem lehet szobatisztaságra tanítani, így ott pottyantanak, ahol rájuk jön a szükség.


Ja, és ez mindegyikre érvényes, nem csak a nimfára.

A nimfa hímeket és hullámos hímeket meg lehet tanítani beszélni, bár nekem hulit sohasem sikerült.

A kinézett királypapgáj már egy magasabb árkategória, és szintén nem "beszélős" madarak. Jó hangutánzók a kakaduk, jákók, de ők az áruk miatt esélytelenek.


Szóval próbáld meg a hullámost, nimfát. Tenyésztőtől vedd, akkor kevesebb stresz éri, mire hozzád kerül, biztos lehetsz a korát és a nemét illetően, illetve a tenyésztő valóban hasznos tanácsokkal lát el a választott fajjal kapcsolatban.

Ára a tenyésztőnél jóval barátibb, a hulit 800-tól, a nimfát 2000-től el tudod hozni, pontos áruk a színüktől függ. Kereskedésben vásárolt példányokért 2-3-szoros árat kérnek.

2012. márc. 25. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

Családi házban bármilyen papagájt lehet tartani aminek elviseled a hangját de mivel kezdő vagy nimfánál igényesebb,nagyobb papagájt ne vegyél.

Minden papagáj oda ürít ahol épp van. Tehát ha ez zavar akkor nem való neked madár.

A nimfát, hullámost meg lehet tanítani beszélni.

Ha kiviszel egy madarat az utcára vagy csak nyitva hagyod az ablakot amikor kiengeded a kalitkából egyből elrepül és soha nem látod újra.

Királypapagájt ne vegyél mert nagyobb mint egy nimfa tehát kezdőnek nem való.


DE!!!!! a mostani tudásoddal ami kb 0(legalábbis a hozzászólásaidból az derült ki hogy fogalmad sincs a papagájtartásról) semmilyen madarat ne vegyél!!!!

Majd akkor nézegesd a hirdetéseket ha megtanultad/megtudtad mi az az aspergillus,aspergillosis, milyen a jó ülőrúd,kalitka,étrend,játék mi káros neki,stb.

2012. márc. 25. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Kb. 20 év
2012. máj. 5. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!