Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Mely hullámos papagájok a...

Mely hullámos papagájok a legalkalmasabbak a beszédre?

Figyelt kérdés
Tudom ,hogy szelídnek ,jól tartottnak stb... kell lennie!Mindenhol azt olvastam ha egy hullámost beszélni akarunk tanítani külön legyen a többitől!Ez oké!Csak hogy válasszam ki a beszédre megfelelő példányt?
2012. márc. 25. 18:32
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem minden hullámos tanul meg beszélni, ezt ne feledd el! Lehet, hogy egy olyat fogsz ki aki egy árva szóra se lesz képes, de ez minden papagájra igaz. És nagyon sokat kell hozzá beszélni, hogy megtanuljon esetleg. Azt szokták mondani, hogy a legmegfelelőbb, amelyik különcködik a többitől, jobban figyel az emberekre, mint a társaira. Mindenképpen tenyésztőtől vegyél, állatkereskedésben ki tudja mennyi idős madarak vannak, és szelídítés szempontjából nagyon fontos, hogy fiatal legyen!
2012. márc. 25. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
köszi szépen :)
2012. márc. 25. 20:40
 3/5 anonim ***** válasza:
A hímeket ajánlom neked, ha te "beszélő" hullámos papagájt szeretnél.
2012. ápr. 4. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Mindkettő nem beszél, csak a hím ezt többször alkalmazza. Az enyém ha nem beszél, akkor alszik, eszik vagy játszik... szóval majdnem egész nap.

Szóval tényleg nem beszél minden hullámos papagáj. Egyik ismerősömnek is vannak(de azt is vegyük figyelembe, hogy 2-en vannak a madarak, és alig-alig foglalkoznak velük) de az övé nem beszél. Én kisállatboltban vettem a papagájomat, és érdekes, nincs semmi baja, beszél, és 2 hónapos kora óta tanítom, először 4 hónapos korában hallottam beszélni.

2012. ápr. 30. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Én is azt tudom hogy már megvétel előtt is látni, hogy melyik érdeklődik jobban irántad és azt kell megvenni, valamint a fiatal hímeket úgy tudjuk megállapítani, hogy a csőrük feletti orr rész még hússzínű és a csőre hegye fekete, ezek a példányok a legalkalmasabbak, de csakis akkor kezdd el tanítani, ha már megszokta az új helyét
2012. okt. 29. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!