Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Hol lehet solymászatot tanulni?

Hol lehet solymászatot tanulni?

Figyelt kérdés
Érdekel a természet, szeretek sétálni az erdőben is és a madarak mindig is le nyűgöztek, főleg a nagytestűek. Érdekelne a solymászat csak nem tudom, hogy hol oktatják. Előre is köszi!
2012. ápr. 2. 20:36
 1/10 anonim ***** válasza:
Hagyományőrzőknél próbálkozz. Visegrádon pl. biztos,hogy van.
2012. ápr. 2. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
köszi :)
2012. ápr. 2. 20:46
 3/10 anonim válasza:
Először is töltsd be a 18-at! Tedd le az állami vadászvizsgát, a solymászvizsgát külön, majd a természetvédelmi vizsgát a fokozottan védett madarak miatt, lépj be egy vadásztársasághoz, válts éves vadászjegyet, vegyél egy solymot vagy amit akarsz... ja meg regisztrálni kell a magyar solymászegyesületnél... de am keresned kell valakit a közeledben aki űzi ezt a drága hobbit, és ő majd segít neked... de ennek nagyjából ez a sorrendje... tanítani meg egy tapasztalt solymász tud... szal tényleg keress egyet, és ne a nomád táborokban kezd...:D
2012. máj. 17. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Biztos rakd le az ilyen vizsgat meg az olyat a jo solymasz nem is karositsa az elovilagot mert ha lelnek serult madarat meggyogyitjak kosz de en ebbol a vizsgakbol nem kerek van solymaszkonyvem ez is megteszi de en csak eme konyveket nem talaltam a netten hanem szerencses voltam es vettem egy ocskasoron de menjel el visegradra vagy valahova de ha nem is nezd meg ezt a videot es erdeklodj errol a sulirol: [link]

ez a suli es ez a video: http://www.youtube.com/watch?v=xlF_gWX-_Xc

2012. jún. 1. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
Csak a vizsga meg a papír nélkül kicsit megbüntetnek... de csak egy kicsit XD Pár milla... meg talán letöltendő.
2012. jún. 10. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
Ja meg papír nélkül madarat sem vehetsz....
2012. jún. 10. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Be töltöttem a 18-at és van vadászvizsgám, mivel ilyen iskolát végeztem.Köszönöm a linket! Érdeklődöm majd!
2012. júl. 16. 19:51
 8/10 Fellerhold válasza:
3500 Ft a solymász vizsga+10 000 Ft-os vadász vizsga. A vadász vizsga kb negyed évente van. Egyesülethez beadod a kérelmet át küldöd nekik azokat a papírokat amire szükség van a jelentkezéshez. Vadász egyesülethez egészen addig nem kell jelentkezni amíg vadászatra nem használod a madarat. Hát tanulni vagy könyvek ami elég nyers és kérdéses hogy gyakorlatba mennyire tudod átültetni. A legjobb ha a szövetség honlapján keresel olyan embert aki közel lakik és már tapasztalt ő tuti meg tud tanítani erre.
2013. jan. 5. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Fellerhold válasza:
Jah és nem mellesleg 17-től már lehet tenni a vadász vizsgát!
2013. jan. 5. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Fellerhold válasza:
Nem ez a nehéz része hanem az hogy a madarat neked kell felnevelni és bizony nem gyerek játék, ám fokozottan figyelmedbe ajánlom még1x hogy valakit tényleg keres fel mert nagyon nélküle madarat se tudsz szerválni.
2013. jan. 5. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!