Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Találtam egy kisverebet, már...

Találtam egy kisverebet, már nem olyan kicsi, de baj lehet a szányával, mert repülni nem tud csak ugrálni. Befogadtam, most kalitkában van, de mit tegyek vele?

Figyelt kérdés
Hogyan etessem??Mit kell alá tenni??Itató kell neki vagy egy tálka is elég?? Mindent írjatok le légyszi!!Szerintetek életben marad, mennyi rá az esély??
2009. jún. 18. 16:20
 1/2 anonim ***** válasza:
90%

Nem valószínű, hogy életben marad. Sajnos az ilyen verébbel nem szabad foglalkozni, hagyni kell a természetet menni a maga útján. Ha a szárnya tényleg sérült, akkor valószínűleg fájdalmai vannak. Fogságban nem fog eleget enni, és nem is hinném, hogy eltalálod, mire van szüksége. A veréb évszaktól függően hol magvakat hol rovarokat eszik illetve ezeket különböző arányban. Próbálhatsz neki magkeveréket adni, hátha beválik.

Ha a szárnya mégis meggyógyulna, akkor is kitoltál vele, mert már nem tudod visszaengedni a természetbe. Egyéb szükségleteit sem ismered, például hogy hol szeret éjszakázni vagy ilyesmi.


Ja, és később valószínűleg az agyadra fog menni a csipogásával.


A tanulság az, hogy akármilyen édes-aranyos egy ilyen kisállat, nem szabad hazavinni és táplálni próbálni, a természet rendje az, hogy egyesek elhullanak, mások nem.

2009. jún. 18. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
És i lett a verébbel? Mert amikor mi is találtunk ilyen kis verebeket és próbáltuk megmenteni, sajnos mind elpusztult.
2010. ápr. 23. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!