Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Nimfa papagájom hím vagy tojó?

Nimfa papagájom hím vagy tojó?

Figyelt kérdés

[link]


Napközben rengeteget trillázik, énekel; utánozza a füttyöt és néhány dallamot a rádióból/tévéből.

A kép kicsit rossz minőségű, de a színei nagyon élénkek.



2012. ápr. 13. 00:36
 1/8 anonim ***** válasza:
Csak rá kell nézni, egyértelműen tojó. A hímek sokkal tarkábbak, hogy tudjanak kabarézni a tojónak.
2012. ápr. 13. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Szerintem is tojó.
2012. ápr. 13. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

10000000000% hogy hím. A képen egy ivarérett vad színű hím nimfa van.

Már a leírásból kiderült a neme mert csak a hímek énekelnek,adnak ki dallamos hangokat.

És a vad színű hím nimfáknak ivarérés után(előtte úgy néznek ki mint a tojók) sárga lesz a feje míg a tojóknak ivarérés után is szürke marad a feje.



ma 01:25

Nem tudom hogy ezt honnan szedted de nem igaz. Van olyan színváltozat ahol a hímek nem tarkábbak a tojóknál vagy egyformán tarka mindkét nem pl. albino.

2012. ápr. 13. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Utolsónak: Nekem 4 nimfám, és a tojó ugyanúgy "énekel" mint a him. Nehogy megmagyarázd hogy azért mert biztos him, mert már jó néhány tojást tojt, amit a párjával együtt ki is költött.
2012. ápr. 13. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Amikor valaki eldöntető kérdést tesz fel, az sosem tudja meg a választ.


sajnos . . .

2012. ápr. 13. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Az éneklés csak egy dolog(az éneklő tojó nimfák nagyon ritkák). A képen lévő nimfa akkor is 10000% hogy hím mert vad színű és sárga a feje. És lefogadom a farktollai, szárnytollai belül egyszínű szürkék.
2012. ápr. 13. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Igen, a farok-és szárnytollak belső felülete acélszürke.Amikor megvettük, még nem volt ilyen rikító sárga a feje.
2012. ápr. 14. 13:36
 8/8 anonim ***** válasza:
Mint már írtam ivarérés előtt úgy néznek ki a hímek is mint a tojók. Ivarérés előtt vetted meg és amikor ivarérett lett vagy kicsit előbb elkezdte levedleni a fiatalkori tollazatát és az új fejtollai sárgák lettek,a csíkos farktollai egyszínű szürkék lettek és a pöttyös szárnytollai is szürkék lettek tehát hím. Ha a a vedlés után szürke maradt volna a feje,pöttyös a szárnya,csíkos a farktolla akkor tojó lenne.
2012. ápr. 14. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!