Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Találtam egy kis madarat! (? )

Találtam egy kis madarat! (? )

Figyelt kérdés

A kertemben 4 csupasz kis madár volt a fűben, Lehet a macska szedte le őket. 3 már sajnos meghalt. De az egyik él.

A szeme sincs nyitva, nagyon kevés pihe van rajta. Mit tudnék tenni? Egy meleg kesztyűre tettem, és be a lámpa melege alá. Ilyen korban szoktak enni?

Segítséget kérek.

14L


2012. ápr. 13. 14:03
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

Szegény.

Milyen madár lehet?

Ha a szeme csukva van, és alig van rajta pihe, akkor biztosan nagyon fiatal.

Az anyja nélkül szerintem semmi esélye a túlélésre..

Bár nagyon rendes tőled, hogy bevitted, és próbálkozol.

:(

2012. ápr. 13. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Nem tudom, talán veréb. Sajnos nem tudom melyik fán van a fészke, hiszen mind a 4-en más más helyeken voltak.
2012. ápr. 13. 14:16
 3/18 anonim ***** válasza:

Igen, ennie kellene. Talán pépesíteni kellene valami gilisztát, amit a csőrébe rakhatnál.

Én még sosem neveltem fel kismadarat, csak elárvult cicákat. A cicákat sikerült, bár elég problémás volt a 4 éhes száj naponta többszöri etetése pipettából.

Nem tudom, hogy sikerülni fog-e. Lehet nem ártana felkészülni a legrosszabbra.

Azért sok sikert! És próbáld melegen tartani.

2012. ápr. 13. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
Hát, attól függ milyen madár. Lehet vissza kellett volna tenned a fára és hátha az anyjuk visszamegy. Bár lehet lefújná a szél (mind1) Esznek természetesen. Nincs a közeletekben madárkórház, állatkert, nemzeti park? Nekik kötelességük bevenni tudtommal. Főleg ha valami védett madár. Ha veréb akkor az úgy tudom nem lehet felnevelni (legalábbis ismerőseim 6-tal is próbálkoztak már de nem sikerült). Attól függ hogy milyen madár, ha pl rovarokkal táplálja akkor az még megoldható, ha begytejjel (pl galamb) Akkor tényleg vidd el valahova.
2012. ápr. 13. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Tuti veréb. De ahogy látom kicsit erősödött, mivel már többet mozog. Persze melegen tartom.

Gilisztát pépesíteni? Azt hogy kell? Szét kell darálni?:)

2012. ápr. 13. 14:23
 6/18 anonim ***** válasza:

A fiókák nevelése során a szülők rengeteg rovart gyűjtenek össze. Különösen kedvelik a cserebogarat. A házi veréb egyébként mindenevő, a gyümölcsöt, magokat, sőt még a hulladékokat sem veti meg.



Ha így néz ki, akkor veréb:

[link]

2012. ápr. 13. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

[link]

Ilyesmi. Ezek szerint nem veréb...

Alma, répa van itthon. Azokból is adhatok neki?

2012. ápr. 13. 14:28
 8/18 A kérdező kommentje:
Mennyiszer kell etetni?
2012. ápr. 13. 14:28
 9/18 A kérdező kommentje:
A lámpa alatt nem fog túlságosan felforrósodni?
2012. ápr. 13. 14:33
 10/18 anonim ***** válasza:
ha van a környéken vadaspark vagy esetleg állatkert, szerintem vidd be oda. ott rendesen tudnak vele foglalkozni, ismerik minden szükségletét. ha nincs akkor áztatott kukoricadarát tudsz neki adni. próbáld meg úgy hogy a kezedbe veszel egy kis kaját, ökölbeszorítod és a hüvelykujjadnál hagysz egy kis lyukat ahol ő bedugja a csőrét és eszik. ha nem akar akkor szemöldökcsipesszel próbáld ledugni a torkán. de mindenképpen a vadasparkos megoldást ajánlom
2012. ápr. 13. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!