Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Mit tegyek, ha a szomszéd...

Mit tegyek, ha a szomszéd srác légpuskával lövöldözi a madarainkat?

Figyelt kérdés

Most 15 éves. 2 éve kapott az apjától egy légpuskát. Eleinte csak céltáblára lőtt, meg a házunk falát lőtte, de tavaly találtunk az udvarunkon egy balkáni gerle tetemet - a nyakán ment be a "golyó". A fáinkra raktunk több cinkeodút, így szerintem most a cinkékre lő. Gondoltam arra, hogy felveszem kamerával és feljelentem, de a férjem szerint engem büntetnének meg, mert engedély nélkül filmezek. Az apja halála óta kezelhetetlen a gyerek. Szólni nem merünk, mert félünk, hogy bosszúból kárt tesz a kutyáinkban. Előfordult olyan is, hogy petárdát dobbot át az udvarunkra, ami baj, mert a 2 kutyánk megsérülhetett volna.

Mit lehet tenni ilyen esetben? Mégis filmezzek és névtelenül küldjem el az állatvédőknek?



2012. ápr. 15. 09:10
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Feljelentheted önmagában a lövöldözésért is, hiszen a légpuska használatát is szabályozzák. Mondjuk a falban talál golyók után én már kapásból hívtam volnaa rendőröket.
2012. ápr. 15. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
94%

Nyugodtan feljelentheted,cinkékért szépen is fog fizetni (vedd fel és acinkét is vidd a rendőrségre)

Már azért is mert otthon lődöz, is feljelenthetnéd, ugyanis nem tehetné.És inkább most jelentsd mielött meglő valakit.

2012. ápr. 15. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
A kutyák legyenek állandó felügyelet alatt, én csuknám őket olyan helyre, ahová nem tud bedobni semmit (petárda,méreg), majd felvenném az akcióját és elvonulnék vele a rendőrségre. Ez szerintem a gyerek érdeke is. Az apja halála nagy tragédia, de ez nem lehet ok arra, hogy hagyják így elvadulni... Ha most nem lép senki közbe senki, akkor a dolog nem fog itt megállni......
2012. ápr. 15. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
91%
Gondolom engedély nélkül lövöldöz. Jól írta az előző a cinkéért fizett. + rongálta az otthonod. A kutyáidat is simán megölheti ha éppen rossz napja volt és lövöldözni van kedve. Jelentsd fel mielött nagyobb baj lesz!
2012. ápr. 15. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Félünk attól is, hogy egyszer gellert kap a golyó és eltalálja a lányunkat. Még csak 1 éves, de előbb-utóbb kint akar majd játszani az udvaron.
2012. ápr. 15. 09:24
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Akkor meg kiskorú veszélyeztetése is, erre általában jobban "ráharapnak" a rendőrök! Feltétlenül emeljétek ki!
2012. ápr. 15. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Igen, a kutyák és a cinkék sajnos nem hiszem, hogy érdekelni fogják őket, de ha a saját és a gyermeketek testi épségére hivatkoztok, akkor egészen biztosan tenni fognak valamit.
2012. ápr. 15. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
A cinke is érdekli őket, az állam minden megölt cinkéért 2x10 ezer forintot kaszál.
2012. ápr. 15. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Beszélni kéne az anyjával. Van a mondás is, ,,rosz szomszédság török átok" . Ha akkor sem ért akkor próbálni beszélni a gyerekkel. De nem ordítozni meg pofozkodni. Megpróbálni normálisan beszélni, elmagyarázni hogy hol a telekhatár, mit szabad mit nem, és megmondani nekik hogy féltitek a gyereketeket és ha mégegyszer előfordul hogy hozzátok lövöldöz feljelentitek. Még annyit, hogy a gellert kapott légpuskagolyó már nem veszélyes annyira. Esetleg ha olyan helyre megy. Légpuskával meg tudtommal a saját portán lehet lövöldözni. Ha azért jelentitek fel mert a saját telkükön lövöldöz, akkor valószínűleg ők is az első adandó alkalommal rendőrséget hívnak rátok. Először szép szóval. Ha feljelentitek még valószínűbb hogy kárt tesz pl a kutyáitokban.
2012. ápr. 15. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!