Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Miért veszekedik a frissen...

Miért veszekedik a frissen összeismertettetett kanári párom?

Figyelt kérdés

A hím (aki elvileg hím, de az énekéről nem igazán derül ki) körülbelül 6-7 hónapos, a kislány (aki jobban énekel, majdnem fütyül) 5 hónapos. A hím volt előbb, mikor összeraktuk őket úgy tűnt tetszenek egymásnak, még csőröztek is :) De most úgy tűnik a tojó nem hagyja enni, illetve visítoznak egymásra, kis híján egymásnak esnek. Bökdösik egymást. De majdnem mindig úgy tűnik, hogy az (állítólagos) tojó kelti a feszültséget. Azóta kaptak több tálban kaját, úgy ahogy működik, de még mindig veszekednek, nem tudni min. Az én hímemet, aki volt először, nagyon szeretem, s ha ez nem jó neki, akkor visszaviszem a tojót a tenyésztőhöz. Egyértelmű, hogy ez már nem lesz jobb? Vagy van esetleg bármi jobb ötletetek, hogy lehetne őket összeharmonizálni?


A válaszokat előre is köszönöm.


2012. ápr. 15. 15:10
 1/4 A kérdező kommentje:

* Elfelejtettem hozzá tenni, hogy ráadásul ha szétválasztom őket, őrültem jajjgatnak egymás után. Sszóval igazán nem tudom mit csináljak velük.

Sajnos egy kalitkám van, nem volt lehetőségem először külön kalitkába tenni őket, lehet, ez volt a baj.

Mikor hazahoztam a nőstényt, a dobozzal együtt amiben volt betettem a kalitkába, a kis lyukon látták egymást, és nagyon izgatottak lettek, a nőstény ki akart ugrani rögtön a dobozból. Ezután a nőstény került be először a kalitkába addig a hím kint "repkedett", ill. amikor már látta, akkor a kalitka körül sétált és nézegette minden irányból a nőstényt. Ez jó jelnek tűnt.

2012. ápr. 15. 15:14
 2/4 anonim ***** válasza:
Mióta vannak együtt? Ha csak pár napja, akkor teljesen normális. Ha a probléma hónapokon keresztül fennáll, illetve hónapokat már ki sem bírnak együtt, mert alapvető dolgokat veszélyeztetnek egymással szemben (nem engedik enni egymást, netán a veszekedés verekedésbe torkollik), akkor a lehető leghamarabb vissza kell vinned, vagy elajándékoznod, vagy külön tenni valahogy őket. De kell azért pár hét kell, mire eldöntik, kinek hol a helye, ki mit csinál, és összeszoknak. Addig kisebb-nagyobb nézeteltérések normálisnak számítanak.
2012. ápr. 15. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm, nagyon sokat segítettél. :)
2012. ápr. 15. 16:37
 4/4 anonim válasza:

Nekem is két kanárim van, és mikor megvettük egy kalitkában voltak. Mi is úgy vettük őket, hogy fiú és lány.

Eleinte nem volt semmi gond,még etetgették is egymást, de egy idő után elkezdtek veszekedni. Külön kalitkába raktuk őket.

Amikor mind a kettő elkezdett fütyörészni, akkor jöttünk rá, hogy fiúk. :)

Elméletileg csak a fiúk énekelnek.

Lehet nálad is ez a gond.

2012. máj. 15. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!