Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Találtam egy nimfapapagájt, a...

Találtam egy nimfapapagájt, a gazdája nem jelentkezett, már 1,5 hónapja van nálam, jól van tartva, de még mindig fél ha benyúlok a kalitkájába, olykor őrült éneklésbe kezd. Miért?

Figyelt kérdés
Nem hajlandó a kezemre állni,fújtat a kezemre, de nem csíp, nem akar kijönni a kalitkából, nagy nehezen tudom csak reptetni, és akkor is a szekrény tétjére száll egy vázára, és azzal együtt kell leemelnem, és benyomni a ketrecbe. mi tévő legyek?:)

2012. ápr. 18. 11:41
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia! Légy még türelmesebb hozzá, szelídítést most nem írom le, millió olyan kérdés van, gondolom azt tudod is. Viszont ami még elképzelhető, hogy nem egy fiatal madár már és nem szokott hozzá, hogy ilyen közel kerüljön az emberekhez, és lehet, hogy már nem is nagyon van esély. Vagyis esély mindig van, de minél öregebb a madár , annál nehezebb vele boldogulni.

Nem tudok mást javasolni, minthogy légy türelmes és próbálkozz finomságokkal bevágodni nála. :)

2012. ápr. 18. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Erőszakkal ne reptesd!

Csak nyisd ki az ajtaját tegyél az ajtóba kívülről egy ülőrudat és várj. Magától is ki fog jönni ha van kedve repülni.

Írd be a keresőbe hogy szelídítés és rengeteg szelídítési módszert fogsz találni. Az a fő hogy legyél türelmes,ne erőszakolj rá semmit,lassú és nyugodt mozdulatokkal próbáld megetetni kézből. Ha nem muszáj ne csinálj olyat amiért fújnia,csípnie kell mert ezekkel csak vesztesz a bizalmából.

2012. ápr. 18. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Szelídítési módszer: Én úgy szoktam(évek óta ez vált be nálam a hullámosoknál is meg a nimfáknál is), hogy napi többször kiveszed a madarat a kezedbe tartva, és beszélsz hozzá dicsérő szavakat. Ezt a műveletet addig ismételed, amíg már nem fél tőled. utána már nyitva lehet hagyni a kalitkáját, és hagyni a szobába repkedni.
2018. jún. 18. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!