Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Miért nem kelnek ki a kiscsibék?

Miért nem kelnek ki a kiscsibék?

Figyelt kérdés

24 napja tettem őket kotló alá, általában 21 napra kelnek ki a tojásból. Ha nem kelnek ki, akkor mi bajuk lehet?


A kotló le szokott szállni róluk naponta egyszer hogy egyen, de ilyenkor letakarom a tojásokat ruhával. Lehet, hogy megfáztak valamikor és azért nem bújnak ki?


Meddig várjak, mi az az idő, amikor már biztosan nem kel ki a csibe?


Meg tudom valahogyan nézni, hogy van-e benne csibe? Vagy hogy egyáltalán él-e?


Próbáltuk átvilágítani, de egy lámpánk sem olyan erős, amivel látnánk hogy mi a helyzet odabent, és azt sem tudom mit kell nézni...


A válaszokat előre is köszönöm!



2012. ápr. 25. 08:37
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Habár nincs rutinom a csirketenyésztésben, de ami először eszembe jut:


elég aktív a kakas?

2012. ápr. 25. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Jó kérdés! Egyáltalán biztos, hogy olyan tyúk tojta a tojásokat, amelyiket gondozta egy kakas? Mert ha nem, vagy nem biztos, akkor meglehet, hogy a tojások csak étkezési célra voltak jók.
2012. ápr. 25. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Végülis könnyen megállapítható ha saját csirkékről van szó: ha általában "kakasos" a tojás, akkor ezekben is valószínűleg volt, szóval valami más lehet.

Ha nem szokott lenni, akkor a tyúk feleslegesen ül rajta.

2012. ápr. 25. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek veled!

Nem véletlen, hogy aki saját csirkét akar keltetni, az csak a saját tyúk+kakas által "gyártott" tojást teszi a kotló alá.

A kérdező nem válaszolt még, hogy nála ezen a téren mi újság.

2012. ápr. 25. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Azokból már nem lesz semmi. Ha a kotlós leszáll nem kell letakarni a tojásokat mert akkor nem tud kicserélődni bennük a lavegő. Ha jó a kotlós időben visszaül. Törd fel ha nincs benn csibe vagy csíra akkor az kakas hiba ha van benn csibe akkor kotlós.
2012. ápr. 25. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

A tojásokat megvilágítottad? megnézted, hogy van-e benne csibe? Szerintem vagy nem volt sikres a kakas akciója vagy te nem tettél be jó tojást alá.


23N

2012. ápr. 26. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Jah, msot ovlastam végig a kérdésed. Bocs.

A tojást megvilágítod egy sötét szobában, az a legjobb ha este csinálod mikor tényleg tök sötét van. Nem kell olyan orbitális reflektor a tojás mustrához. egy villanykörté felé helyedez és ha látsz a tojában egy sötét gömböt akkor van benne csibe, ha átlátszó vagy nem látsz benne semmi élesen elhatárolódó részt akkor nincs benne semmi.


23N

2012. ápr. 26. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Wanhelsing ***** válasza:
100%
Nem volt fias a tojás akkor van ez...
2012. ápr. 26. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Tegnap este megnéztem a tojásokat, mind záp volt. Van 2 kakasunk 16 tyúkra, ezt nem értem. Impotensek lennének vagy mi? :)

Szegény kotlóm most hogy "szabadon engedtem" ráült a frissen tojt tojásokra az egyik tojó fészekben. Nem tudom mit is kezdjek most vele, még kotlani akar, de már nem tudom ki bírna-e még 3 hetet, szegény eléggé megviselt lehet már, olyan könnyűnek tűnik szerintem fogyott.

Köszönöm a válaszokat azért!

2012. ápr. 26. 12:46
 10/11 Wanhelsing ***** válasza:
100%
Nem valószinű h kibír még 3 hetet .... mártsd bele vízbe , és nem fog kotlani..
2012. ápr. 26. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!