Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Milyen kalitkát készítsek...

Milyen kalitkát készítsek nimfának?

Figyelt kérdés
Nah szóval június elején megkapom a nimfa papagájomat! Van már egy hullámosom, annak van egy kalitkája, de az kicsi lenne kettőjüknek szerintem.. Szóval a kérdés: miből készítsek a nimfámnak kalitkát? és mekkorát? előre is köszi a válaszokat! :)

2012. ápr. 28. 21:17
 1/6 anonim ***** válasza:
vastagabb vas drótból készítsd
2012. ápr. 28. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
82%

Bármilyen ügyesen is barkácsolsz, nem érdemes saját készítésű kalitkába tenni egy papagájt. Egy nimfának 75x40x50 cm- es kalitka ajánlott, amit bármelyik állatkereskedésben megvehetsz. Ha mégis úgy döntesz, hogy te csinálod a kalitkát akkor semmiképpen ne fából, hanem valami olyan anyagból legyen amit az erős csőrével nem tud szétrágni. ajánlott méretek:

drótvastagság: 1 mm

vízszintes távolság: 5- 6 cm

függőleges táv.: 1 cm

ülőrúd átmérő: 20- 25 mm

remélem hasznosakat írtam :D

2012. ápr. 28. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
A fenti válasz korrekt. Még annyit tennék hozzá, hogy akár veszed a kalitkát, akár csinálod, az ülőrudakat te szerezd be, ne vásárold. Egyrészt drága úgy, másrészt a boltban kaphatók nagyon rosszak. A világ legjobb, legextrább ülőrúdjai azok, amiket Te törsz/vágsz le egy permetezetlen gyümölcsfaágról, fűzfaágról, nyírfaágról vagy akácágról (de semmiképp sem csonthéjasról, mert az mérgező). Az átmérője akkora legyen, hogy a madár kb a felét tudja csak vele átfogni, így a karmait nem kell majd vágatni (bár vannak kivételek, de többnyire remekül lekoptatja).
2012. ápr. 29. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ekkora kalitka lenne a legjobb neki: [link]

De minimum ekkora legyen: [link]


Az ülőrudak 3-6cm átmérőjűek legyenek.

2012. ápr. 29. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Én mégiscsak magam szeretnék készíteni, nagypapám is besegítene, ő nagyon jól barkácsol,s emmi kifogásotok nemlehetne ellene.. (15évesen megépített egy kistraktort alkatrészekből.. :D) Nah szóval még 1 kérdés.. A keret miből legyen??
2012. máj. 8. 20:10
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Szerintem semmi probléma nincs azzal ha magatok készítitek.Sokkal olcsóbban kijöttök és nagyobbat is tudtok csinálni (minél nagyobb, annál jobb)


Ami fontos, ha fából készítitek a keretet, akkor minél keményebb fát válasszatok. Azért egy nimfának nincs túl erős csőre, nem lesz vele gond.


A házilag készített kalitokkal egy a baj amúgy, hogy mivel kezelitek a keretet. Pác stb nem túl jó megoldás, mert ha lerágja, akár valami mérgezést is kaphat, ugyanez a helyzet, ha fémből készül a keret és festitek. Ha a fém nincs festve, az még nagyobb baj, mert akkor fémmérgezést fog kapni. Kisebb papagájok esetén megoldás lehet, hogy ha a fémkeretet, esetleg a rácsot is szinterezik (porfestés), ez erősebb bevonatot képez, amit a gyengébb csőrű papagájok (mint pl nimfa) nem tudják lerágni.


Nagyobb méretű papagájnál ez sem jó megoldás, mert képes lehet leszedni.


Én azt ajánlom, hogy vagy nyers fából készüljön, tehát ne legyen kezelve semmivel, vagy alumínium zártszelvényből, bár utóbbi elég drága. Esetleg ha a fát választjátok, akkor valami természetes színezőeszközt lehetne használni, de azt nem tudom mennyire válik be.

Olyanokra gondolok, mint amivel régen a tojásokat festették stb. Pl vöröshagyma héját beáztatták és abból. Esetleg valami teák, vagy cékla leve.


Ne feledd, hogy az ős teste nagyon kicsi, ezért kis mennyiségű méreganyag is megölheti.


Én fakeretből csinálnám, rá 1,4mm drótvastagságú ponthegesztett hálót raknék és nem kezelném semmivel. Remélem tudtam segíteni!

2012. máj. 8. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!