Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Hogyan szelidítsem meg a...

Hogyan szelidítsem meg a nimfámat?

Figyelt kérdés

Van egy 4 hónapos nimfám ami 3 napja van nálam.

Amikor közel nyúlok hozzá kb. 5 cm-re akkor belecsíp a rúdba közbe fúj egyet. Gondolom így fenyeget hogy belém fog csípni.

Hogyan lehetne tovább szelidíteni hogy ne csípjen meg?



2012. ápr. 29. 21:21
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
69%
NE szelídítse salátával, mert ÁRT neki! Örülök, hogy szakirodalomnak tituláltad az írásom, mert ezzel is elismered, hogy van alapja. De tudod, ehhez nem kellett kimásolni semmit sehonnan.
2012. ápr. 30. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
5%
Oké! Legyen igazad! Mondtam, mindenki úgy neveli ahogy akarja! Ha ettől boldog vagy akkor legyen. Nekem 2nimfam van ès mind a kettő kèzből eszik:-)
2012. ápr. 30. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, érted-e a dolgot, és ez nem arrogancia kérdése: a saláta MÉRGEZŐ. Te így szelídítetted meg. Ez egy dolog. Attól még MÉRGEZŐ marad, és a MÉRGEZÉS nem a hosszú élet titka. A madár nincs tisztában azzal, hogy a saláta mérgezett. A permet és a vegyszer fogalma számára ismeretlen. Számodra (elvileg) nem. Akkor vajon felelőtlenség-e erre buzdítani másokat? Igen! Azt hiszem ehhez nincs több hozzáfűznivalóm.
2012. ápr. 30. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:
Megkérek mindenkit hogy a kérdésemre válaszoljon!
2012. ápr. 30. 15:17
 15/17 anonim ***** válasza:
(Azt hiszem, mindkettőnk nevében mondhatom: válaszoltunk.)
2012. ápr. 30. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:
Kellenének még tippek.
2012. ápr. 30. 15:59
 17/17 anonim ***** válasza:
100%

De konkrétan mit szeretnél? Mindenképp az étel a kulcs a bizalomhoz. A vita itt az ételen ment. De a papagájhoz (is) a gyomrán keresztül vezet az út. Beszélgetni kell vele, közben finom falatokkal csalogatni. Ha megszokja a kezed, hogy abból ehet bátran (ez a döntő pillanat), utána mást is engedni fog.

Tényleg nem értem, hogy milyen tippet vársz még, ez így működik.


Másik verzió, hogy erőszakkal megfogod, és addig simogatod, míg rá nem jön, hogy épp nem bántod, de ahogy írtad, ez nála nem fog bejönni. Szerintem mihamarabb kezdd el a bizalomépítést.

2012. ápr. 30. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!