Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Magyarországon melyik állatker...

Magyarországon melyik állatkereskedésben lehet venni ara papagájt?

Figyelt kérdés
Arra a kék-sárga fajtára gondoltam,vagy a piros-zöldre.Egyszerűen kedvet kaptam hozzá!

2012. máj. 1. 14:09
1 2
 1/12 anonim válasza:
2012. máj. 1. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
87%
Ha csak úgy kedvet kaptál hozzá akk ne vegyél!!! Egy papagáj nagy felelőssség pláne egy ara. Ha jol sejtem kb 1 honap mulva megunnad es szerencsetlen rosszul erezne magat. Felelőtlenség lenne igy venni egy ijen szeretet igenyes papagajt!!!!
2012. máj. 1. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
79%

Nagyon hangos madár.

A szomszédok is panaszkodnának.

De te is hamar kilennél rá, mert nem lehet mellette tévét nézni, telefonálni, zenét hallgatni, mert beindul.


Ezenkívül egy érző lény.

Nem játékszer.


Ne vegyél inkább, mert az nem csak napi 5 percet fog igényelni az életedből hogy gondozd.

2012. máj. 1. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
78%

Elég rossz állatfajt szemeltél ki csak úgy kedvtelésből.. Egy arát kezdőnek remélem, el sem adnak. Speciális igényekkel, extra adag törődéssel rendelkező rendkívül intelligens madár. Egy ara vásárlásakor egy emberéletig veled fog maradni, a legtöbb túl is éli a gazdáját jó körülmények közt. Egy jól foglalkoztatott ara 3-4, akár 5 éves gyerek értelmi szintjére is felhozható, ebből következik, hogy az életed innentől olyan lesz, mintha örökbefogadnál egy gyereket. Ára mindennel együtt nagyjából fél milla.

Nagyon remélem, hogy nem gondoltad komolyan.

2012. máj. 1. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm ezeket a nem túl biztató válaszokat,én nagyon is komolyan gondoltam.Nem tenyészteni akarom,de régebben voltak papagájaim és most valahogy hiányoznak.Nagyon jól tudom,hogy egy nagy termetű arát felelősségel kell tartani,na és???Dávid is legyőzte Góliátot!!!
2012. máj. 1. 14:35
 6/12 anonim ***** válasza:
A kérdésedből egy picit sem sugárzik az, hogy tisztában lennél a dolgokkal. Ha mégis, nem csak úgy "kedvet kapnál", tudnád, honnan kell beszerezni, példának okáért nem is állatkereskedésben keresnéd, hanem tele a net tenyésztőkkel. Másrészt senki nem írta a tenyésztést, mivel azt már feltételezni is szörnyű lenne. Nem foglak bíztatni, ez nem egy hullámos, vagy egy nimfa, amihez minden második ember ért.
2012. máj. 1. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Ha privát üzenetben támadsz, akkor is tartom a véleményem. Ha neked a pénz ennyire "nagy úr", akkor pedig pláne.
2012. máj. 1. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Nem ilyen elutasító,és kimerítő válaszokat vártam,az egyszer szent!Ezektől azonban most még elszántabb lettem!Na de sebaj,most már nem adom fel azért sem,ugyanis ha az ember akar valamit azaz megtanul küzdeni-szenvedni,akkor a célját így vagy úgy de eléri!Én például a hűtőre,konyhabútorra,kerékpárokra hónapokig rakosgattam félre a pénzt,mire mindezt meg tudtam venni,és még egy hét balatoni nyaralás is belefért.Na,az a szép kedves aranyos madárka is így fog összejönni,idő kérdése.Egy felnőtt ember mint én(34),ha eldönti mit akar,akkor segíteni kellene a válaszadásban(már aki tud),nem pedig eltántorítani ahogy a válaszolók 98%
2012. máj. 1. 17:11
 9/12 A kérdező kommentje:
Ahogy a válaszadók 98%-a tette.Én mindent átgondoltam,és nagyon is jól tudom milyen felelősséggel jár!Talán enélkül feltettem volna ezt a kérdést?Hát nem!Ezért nagyon szépen megkérem,csak az válaszoljon aki tényleg tud segteni.Vonakodó-görcsölő feleletekre nem vagyok kíváncsi.THANKS!
2012. máj. 1. 17:20
 10/12 anonim ***** válasza:
83%
A papagáj nem háziállat. Kb. egy parasztháznyi röpde kell nekik, és az arát is párban kell tartani.
2012. máj. 1. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!