Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Meg szoktad itatni a madarakat?

Meg szoktad itatni a madarakat?

Figyelt kérdés
Sokan elfelejtik hogy melegben (mint ma is) sok városban élő rigó, galamb, veréb, cinege... stb. könnyedén el tudja látni magát magvakkal, rovarokkal. Nekik is mint minden gerincesnek lételemük a víz, amit hosszú esőmentes hetekben nehezen tudnak pótolni és esetleg ki is száradhatnak. Neked persze nem kerül semmibe kitenni a szabadba nekik egy kis tál vizet, vagy feltölteni egy kiszáradt mélyedést a betonon ahol eső után pocsolya volt. Én megteszem. Te megteszed?

2012. máj. 1. 16:56
 1/3 anonim ***** válasza:
Az úri kertekben külön madáritató van felállítva. Ott isznak a madarak. Nálam sokszor a kút alatt álló viderből oltják szomjukat.
2012. máj. 1. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A madarak tisztában vannak a környék adottságaival. Magyarországon hálisten nincs olyan terület, ahol több száz kilométert kellene megtenniük, míg vízre lelnek. Ezt a madarak is tudják. Az édesvizeink mindegyike alkalmas a szomjuk oltására, úgyhogy én csak a téli eleségük miatt aggódom. Persze, ha nyugis helyen laknak, és látják, hogy van ott kút, tál víz, hülyék lennének repülni a vízért, de, mint írtam, minden madarunknak van A, B és C terve is, mert az életbenmaradás nagy úr:) Mellesleg, hiába tennék ki nekik vizet, olyan környéken lakom, ahol nem szállnának le inni, sok a kutya, macska, autó..
2012. máj. 1. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
44%
hát valamit azért tegyél ki!!!
2012. máj. 2. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!