Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Mi lehetett a baja a hullámos...

Mi lehetett a baja a hullámos papagájomnak?

Figyelt kérdés

Tegnap sajnos elpusztult az egyik hullámos papagájom, és szeretném kideríteni, hogy mi lehetett a baja. Előző nap annyit vettem észre, hogy nem eszik, de nem tulajdonítottam neki nagy jelentőséget, mert mindig úgy volt, hogy előbb a tojó evett, aki egyébként az anyukája volt, utána evett a kicsi. Aztán este azt vettem észre, hogy lent az etető mellett a földön gubbaszt, ott alszik. Hozzányúltam, és felment az ülőrúdra. Reggel megint arra ébredtem, hogy a földön fekszik. Akkor már sejtettem, hogy nagy a baj. Annyi ereje nem volt, hogy fent legyen, folyamatosan becsukta a szemét és aludt. Próbáltam reszelt tojást a szájába tenni, de nem nyelte le, egyszerűen nem bírt nyelni, vagy már annyi ereje sem volt, hogy egyen. Elrohantam a közeli állatorvoshoz, meg telefonálgattam össze-vissza, de mire hazaértem, már nem élt. Nagyon megsirattam, mert ő volt 12 tojásból (2 költés alatt) az egyetlen, aki kikelt, és meg is maradt. Nagyon a szívemhez nőtt. Most lett volna 2 éves. A tojó most nagyon ideges, egész nap röpköd össze-vissza. Szerintetek rögtön vegyek mellé társat, vagy várjak még vele egy kicsit? Annyit érdemes tudni a kicsiről, hogy szétcsúszott lábbal született, tehát az is lehet, hogy valami genetikai baja volt, és eddig bírta.

Csak értelmes válaszokat várok!


2012. máj. 3. 09:21
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
Milyen kajákat adtál neki? A túl kemény tojást nem tudják megemészteni. Az állatorvos mit mondott, szerinte mi volt a baja? Mivel társas lények, és valószínű a tojót megviselte a társ levesztése, ezért minél előbb szerezz be egy másik madarat. Amikor láttad, hogy étvágytalan, azonnal dokihoz kellett volna vinned, nem tojást erőltetni belé. Szerintem valami olyan dolgot evett, amit nem tudott megemészteni. Homok van mindig a ketrecben?
2012. máj. 3. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 A kérdező kommentje:
Köszi a választ, de a tartásukkal tisztában vagyok, több mint 10 éve folyamatosan van hullámos papagájom. Az etetéssel biztos nem volt gond. A tojás reszelt főtt tojás volt, imádták/imádák a madaraim, lágyeleségként kapták reszelt répával együtt. Azért ezt próbáltam vele megetetni, mert gondoltam, ezt azért csak hamarabb lenyeli, mint a magot. A mag minőségével sem lehetett gond, zöldeleséget is rendszeresen kaptak alaposan megmosva, tehát permet/méreg sem lehetett rajta. Ezekre mindig figyeltem. Utólag én is rájöttem, hogy fel kellett volna figyelnem arra, hogy előtte nap nem evett, de tudod, mindig úgy volt, hogy először a tojó evett, utána, ha ő elment, akkor evett a "kicsi". Tehát ez náluk megszokott volt, ezért nem tűnt fel. Egyébként sajnos május 1-én este 8-9-kor nem nagyon tudtam volna hova vinni. Másnap reggel ez volt az első dolgom, de mire hazaértem az állatorvostól, már nem élt. A közeli állatorvos nem nagyon mondott semmit, ő nem is igazán nevezhető állatorvosnak, csak a pénz érdekli sajnos. Akihez a cicámat szoktam vinni, ő megadott pár telefonszámot, akik értenek a madarakhoz, ők azt mondták, hogy vagy genetikai eredetű, és akkor nem fog meggyógyulni, vagy vírusos eredetű, akkor antibiotikum kell neki. De mire ideértem volna a gyógyszerrel, már késő volt. Nem értem mitől pusztulhatott el ennyire hirtelen. Érthetetlen.
2012. máj. 3. 13:11
 3/33 A kérdező kommentje:
Május 1-jén este tűnt fel, hogy valami nincs rendben, másnap reggel pedig elpusztult. A székletével nem volt gond, a tollaival sem, hányni sem hányt. Ezt mind kérdezte az orvos a telefonban, de különösebb furcsa dolgot nem láttam rajta. Nem bírt valamitől nyelni, hiába tettem bármit is a szájába.
2012. máj. 3. 13:14
 4/33 anonim ***** válasza:
Akkor valószínű, hogy genetikai okok miatt hullott el a madár. Vírusos dolog nem lehet, mert akkor a másik madárkán is előjöttek volna a tünetek. De azért figyeld a másik madarat, én még mindig azt mondom, hogy vegyél mellé társat minél előbb. Sajnálom a madárkádat!
2012. máj. 3. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 A kérdező kommentje:
Köszönöm, nagyon aranyos vagy! Én is nagyon sajnálom, és szerintem is valami genetikai betegsége volt. Azért az nem elhanyagolható szempont szerintem, hogy 12 tojásból 2 kelt ki összesen, az egyik még pár napos korában elpusztult, ez az egy volt, aki megmaradt. Ezért is nem tettem fel az odút soha többet. Biztos, hogy venni fogok neki társat, lehet, hogy kettőt is. Imádom a madarakat! :) Ez egy soha véget nem érő körforgás... az ember nem bírja nézni, hogy szenved, vesz neki társat, majd amelyik öregebb, sok-sok év múlva elpusztul, akkor a másik marad egyedül és kezdődik elölről. Legalábbis én így jártam... :) 10-en valahány éve folyamatosan van minimum 2.
2012. máj. 3. 15:12
 6/33 anonim ***** válasza:
Nekem is van 3 ilyen kis csipogó atomreaktorom, el tudom képzelni mennyire a szívedhez nőtt. Pláne, hogy fióka kora óta te nevelted, etetted, gondoztad, biztos szelíd madárka volt. De az a lényeg, hogy amelyik most egyedül van, jól érezze magát. Nekem először 2 volt, csak szegény mamám rákos lett, nem tudta már gondozni, és elvállaltam, hogy vigyázok addig a madarára. Sajnos már nem lesz alkalmam visszaadni neki.:( De most legalább nem egyedül van a madár, hanem 2 kis gazfickóval és látom rajta mennyire élvezi. További szép napot, jó madarászást, és fel a fejjel! :)
2012. máj. 3. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 A kérdező kommentje:
Köszi, nagyon aranyos vagy! Neked is további sok örömet a kis tollasokban!
2012. máj. 3. 16:28
 8/33 A kérdező kommentje:
Ha valakinek van ötlete, még várom a válaszokat!
2012. máj. 3. 19:38
 9/33 anonim ***** válasza:

Nagyon sajnálom a hullámos papagájodat!

Pont most halt meg az én egyik hullámos papagájom is, az enyém április 29-én. És ő is váratlanul. :(

Én is igyekeztem rajta segíteni, de késő volt már, mert mire fogadott volna egy olyan állatorvos is aki tudott volna esetleg segíteni rajta, az már késő volt. :(

Más pedig csak antibiotikumot írt fel, ami nem segített Csőrikén. :((

Az enyém egyik nap hányt, másnap pedig kezdtek lebénulni a lábacskái és már nem tudott fent maradni az ülőrúdon, harmadnap már enni-inni se bírt, én próbáltam etetni-itatni. De csak inni tudtam adni neki, de nem segített rajta az antibiotikum. :( Nem bírta ki a következő napot, amikor már lett volna hozzá értő doki és sajnos meghalt. Ő is 2 éves volt, mint a tied. :(

Az enyém lehet, hogy fémmérgezést kapott azért halt meg. Azóta nem teszek be ilyen apró kis játékokat, mert lenyelhetik. Nem is gondoltam volna, hogy szét tudják szedni, szerintem ez volt az oka, hogy lenyelt belőle...:(

Persze nem biztos, csak én erre gyanakszom.


Hát a tied is váratlanul halt meg, nem is tudom hogy mi okozhatta. Én is arra tippelek hogy talán már benne volt a génjeiben, tehát ez már lappangott benne.

A lábacskái neki nem bénultak le?


Mielőbb szerezz játszótársat a másiknak! A másik papagájod hány éves amúgy?

2012. máj. 3. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 A kérdező kommentje:

De az enyémnek is lebénultak a lábai, nem tudott rajtuk állni... "lógtak" a lábai.

A másik 2008-ban került hozzám, akkor még fiatal volt, látszott rajta. Tehát olyan 4 éves körül lehet most.

2012. máj. 3. 20:01
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!