Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Találtam egy kis madarat...

Találtam egy kis madarat mihez kezdjek vele?

Figyelt kérdés

2012. máj. 3. 16:47
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
2012. máj. 3. 16:47
 2/16 A kérdező kommentje:
ugyanígy néz ki mint a képen
2012. máj. 3. 16:47
 3/16 anonim ***** válasza:
Jesszus, ez még nagyon, de nagyon fiatal. Én a te helyedben állatorvoshoz szaladnék, ha van a közelben. Megoldható, hogy dokihoz vidd?
2012. máj. 3. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim válasza:
keress fel egy menhejet vagy allat parkot vagy barmit ok ellatjak.
2012. máj. 3. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
0%
Csapj rá két tojást és jó étvágyat!
2012. máj. 3. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim válasza:
100%

Ha nem sérült, fel lehet nevelni, de nem könnyű.


A) variáció:Fészek: kisebb kartondoboz, aljába papír, pelenkának.

"tesók": 2-3 régi zokni vattával kitömve kb akkorára, mint ő maga, nem túl szorosan mellé.

Kaja: lisztkukac hosszában kettévágva, vízbe mártva kínálás előtt. A folyadék pótlása a legfontosabb és ez csak így megy.A csőrnyitáskoz a szülő landolását kell utánozni: bátran legyezni a levegőt mellette, vagy óvatosan pár centivel odébb tolni a "fészket"


B) változat gyorsan visszavinni oda ahol találtad: a kisrigók ilyen csupaszon is kikerülnek a fészekből, ez náluk "normális" a szülők attól még etetik. Ha nem vagy biztos benne, vagy macskás a környék, egy kalitkában kell letenni a megtalálás helyére, és távolról figyelni: állítólag námi riadalom után még így is megetetik a szülők.Éjszakára meg beviheted a lakásba. Ezt a változatot csak olvastam, de az A) pont tényleg megy, és azonos a forrás.


Sok sikert és kitartást, nagy öröm, ha sikerül, de néha tudod még a madárszülőknek se jön össze, ha megpróbálod az önmagában is nagyon dicséretes.

2012. máj. 3. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Dokihoz nem tudom vinni mert nincs a közelben (kisvárosban lakom)
2012. máj. 3. 17:31
 8/16 A kérdező kommentje:
megpróbálom felnevelni, köszönöm
2012. máj. 3. 17:32
 9/16 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Nagyon szép dolog ám tőled, hogy segíteni akarsz rajta! Sokan nem tennének érte semmit. Becsületre méltó. Örülnék, ha megírnád majd mi van vele. Hogy egyáltalán túlélte e a nehézségeket. Az utolsó válaszoló nagyon sok hasznos dolgot írt, szerintem is érdemes megfogadnod. Sok sikert!
2012. máj. 3. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Nagyon kis esélyed van ,hogy sikerül nevelgetni, el fog pusztulni hamarosan. Próbálkoztam régebben ilyesmivel és egy-két napon belül végük lett a madaraknak. Nem is a kaja hiánytól leginkább úgy tűnt mintha a stressztől .
2012. máj. 3. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!