Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Mitől zöldülhetett be a kis...

Mitől zöldülhetett be a kis kanárim fején kis részben a hófehér pehelytollai? .

Figyelt kérdés

Tegnap történt egy kis baleset, a kalitkájuk gyakran nyitva van, ha otthon vagyunk, különösebb veszély nélkül, mivel a lakásunk elég kicsi, mindig látjuk őket. Tegnap egy pillanatra voltam csak a fürdőben, s mikor megláttam őket, a tévén állva csipegették az ott lévő Orchidea virágát. Hát van ízlésük, ugyanis utána néztem nagy ijedtségben, hogy az orchidea mérgező e számukra, kiderült, hogy még mi, emberek is nemrég fedeztük fel, mint a gasztronómia egyik legújabb és legkülönösebb elemét. Rost gazdag és tele van C-vitaminnal. Így kicsit megnyugodtam, azon a listán sem volt rajta, ahol a mérgező virágok listája van (madarak számára). Ma reggel viszont a feje egyik profilján olyasmi, mintha bezöldültek volna a tollai. Hozzá kell tennem, nagyon kis részt csíptek le az orchidea virágának a közepéből, ráadásul az a rész még csak nem is zöld volt. Mit tanácsoltok?

Máskülönben nem tűnik betegnek, ma volt csiripelés is, egyfolytában esznek.. (egy tojóm és egy hímem van, a tojón van a zöld) Mindketten csipegették egyébként, de valószínűleg a tojó "inkább".


2012. máj. 8. 09:04
 1/1 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy a növény zöld levele befogta a tollát a madárnak. Nem lesz baja a madárnak. De az ért figyeld őt, és ha valami furát látsz a viselkedésében, akkor vidd el állatdokihoz.
2012. máj. 8. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!