Kezdőoldal » Állatok » Madarak » A hullámos papagájomat hogy...

Takacsek kérdése:

A hullámos papagájomat hogy tudom megtanítani ezekre? LENT

Figyelt kérdés
most kaptam egy kb 4 honapos fiu hullámos papagájt. ha ketrecbe van és bedugom a kezemet akkor simán ráugrik, viszont ha ki akarom venni akkor megvárja mig az ujjamon kihuzom és elrepül. a másik hogy hogy tudom leszoktatni arrol hogyha pl a markomba fogom akkor ne csípjen meg? és arra ha kiveszem akkor ne repüljön el hanem ott üljön mondjuk a kezemen vagy vállamon. na meg hogy hogy tudom megtanítani beszélni?
2012. máj. 12. 08:54
 1/3 anonim ***** válasza:
Háát ha kiveszed akkor repüljön is mert a szabadba állandóan repülnek , de ha elfáradt akk játszhattok. Hogy ne csípjen meg azt nemtom talán kölessel, hogyha mcfogod és épp nem csíp akk adj neki 1 kölest. Aztán lassan lassan megszokja. Mikorkaptad? Ha nem rég szerencséd hogy ráült az ujjadra :)
2012. máj. 12. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
hát húsvétra kaptam a szüleimtöl akkor volt kb 3honapos
2012. máj. 12. 13:37
 3/3 anonim ***** válasza:

Amikor kiveszed akkor azért repül el mert a kalitkában nem tud és egyből kihasználja a lehetőséget ez ellen nem tudsz semmit tenni. Miután kirepülte magát foglalkozz vele,ültesd az ujjadra,tedd a válladra etesd kézből,stb. Így hamar hozzád szokik kint is és szinte mindig rajtad,a közeledben fog lenni.

Azt hogy ne csípjen ha megfogod megtanítani nem tudod neki. Foglalkozz vele sokat és idővel(hónapok,évek múlva(a madártól függ)) annyira meg fog benned bízni hogy hagyja hogy megfogd mert nem fogja azt hinni hogy bántani akarod.

2012. máj. 12. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!