Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Megölné a tojó madarat? Lent írom

Megölné a tojó madarat? Lent írom

Figyelt kérdés
Kaptam egy ismerősömtől egy hullámos papagájt, ám már 12 éves a madár és hím. Egész életében egyedül volt egy kalitkában, reptetni sem reptették, egyszer kiengedtem de össze vissza ütötte magát szegény :( Ha vennék neki egy tojó madarat, hogy ne legyen egyedül szegény akkor széttépné őt?
2012. máj. 12. 12:32
 1/4 anonim ***** válasza:
Vagy folyamatosan csesztetné őt vagy félne tőle. 12 évesen már elég öreg, nem tennék már mellé semmit.
2012. máj. 12. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Vegyél neki társat vagy akár társakat majd óvatossan szotasd őket egybe pl, egy hétig csak külön kalitkákban lássák egymást,majd egy hétig együtt reptesd ,majd egyszer csak egy csapatba zárd őket.Ezidő allatt több vitaminra és ásványi kiegészítőkre lesz szükségük mertez számukra nagy stressz lesz.
2012. máj. 12. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

12 évesen konkrétan verdesi a matuzsálem-életkor határát. Átlagban 10-12 évet élnek. Ha tényleg nagyon szeretnél neki társat az utolsó időkre, akkor az utolsó válaszadó ötlete korrekt: külön kalitkából figyeltesd őket egymással. Kaptam már én is matuzsálem-papagájt a fiataljaim mellé (meghalt a párja és én befogadtam, hogy ne legyen egyedül), de nem viselte jól. Egész nap az etető mellett ült, és agresszíven üldözte a fiatalabbakat, ha arra tévedtek. Rigolyás lett, neki a régi élete hiányzott, így külön tettem. Ez nem azt jelenti, hogy más 12 éves papagáj is így reagál, de nagyobb eséllyel tesz neki inkább rosszat a változás és az újdonság, illetve egy fiatal, cserfes, aktív papagáj, mint amúgy. Ha szeretnél majd később is papagájokat (a friss jövevény, akit mellé vennél, még 10-12 évet fog élni, hamarosan vehetsz majd mellé is új társat..), akkor érdemes kipróbálni.

Amúgy az első repülés minden esetben így fog történni: összevissza üti magát. Szóval, ha veszel másik madarat, akkor ezt vedd úgy, hogy normális, engedd ki legközelebb is, és látod majd, hogy egyre ügyesebb. De ennél az idős madárnál lehet, hogy már ez is többet árt, mint használ.

2012. máj. 12. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm Szépen a válaszokat :) hát még átgondolom, hogy vegyek-e neki társat :(
2012. máj. 12. 22:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!