Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Miért nem költenek a hullámos...

Miért nem költenek a hullámos papagájaim?

Figyelt kérdés
Annyi ismerősöm van akik mondják, hogy képzeld, megint letojt a pannika meg a mittudomén ki. Pedig csak egy nagyobb kalitkába tartják a két madarat. Nekem ehhez képest egy 1,5 m széles,2 m hosszú illetve 2 méter magas madarasom van 3 pár hullámossal, mindegyik csak úgy poénból eteti a párját a begyéből visszaöklendezett magokkal, de ezen kívül semmi. Okai? iiiigeeeen, iiiigeeeen, tettem be nekik odút...
2012. máj. 12. 20:25
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Mert takarékosak. Inkább gyűjtögetnek.
2012. máj. 12. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
hát te nagyon f@sz@ vagy...
2012. máj. 12. 20:31
 3/19 anonim ***** válasza:
Esetleg etetési probléma lehet (vitamin, kalcium, akármi-hiány), hőmérséklet (gondolom kint tartod őket, bár nem tudom, mióta), biztonságérzet hiánya (kutyák, macskák, dinoszauruszok a kertben), esetleg úgy vannak egymással, mint az én két hullámosom jelenleg: etetik egymást, elvannak, de a tojást nem egymástól szeretnék.. Passz.
2012. máj. 12. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

etetés terén már egyszerüen kipróbáltam mindent... magon kívül nem esznek meg semmi mást, kivéve a csíráztatott búzát, amit ugye csak kis menyigében lehet adni nekik.

Kaptak már almát, salátát, répát, még ezt a főtt tojásos akármit is csináltam nekik de nem eszik. Biztosnágérzetük helyén van, mert van egy kutyus aki nem csípi a macskákat és már évek óta azok gy másik útvonalon mennek a kertek közt (így a kutya is nyugton van) a házuk meg elég jól körbe van falazva, csak két oldalon nyilott és ott is a földtöl egy méter magasságig osb van

2012. máj. 12. 20:43
 5/19 anonim ***** válasza:

A kalciumhiány a tojástermelődést is gátolni tudja. Ha pedig a magon kívül nem esznek mást, akkor az igencsak fennáll. Próbálj az ivóvizükbe tenni vitamin-kondícionálást, ezt a tenyésztéstől függetlenül javaslom, valami tápanyag és ásványianyag kell nekik mindenképp. Ezt sem lehet vég nélkül, de kúraszerűen érdemes.


Csak egy tipp. Próbáltad kreatívan tálalni az új kajákat? Néha nem eszik etetőből, csak felakasztva, néha csak reszelve hajlandóak megkóstolni, az enyémek pedig reszelve SEMMIT nem esznek meg. Volt papagájom, aki csak egy csipeszbe csíptetve evett, a másik csak a kalitka rácsai közül, a harmadik pedig leverte a földre, mert ő csak onnan eszik. Ha játékként tálalod, és játszani akarna vele, lehet, hogy belekóstolna.


A másik: nem lehet, hogy a kutya mégis aggasztja őket annyira, hogy félni nem félnek, de jobbnak látnak esetleg nem belekezdeni a fészekrakásba?


Mióta vannak ezen a helyen? Mennyi idősek? (másfél éves kor alatt nem igazán raknak tojást) Csak tippelgetek.

2012. máj. 12. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
lógatva, akasztva, reszelve, egybe, keverve, , zsolnai porcelánban,.... már mindenhogy megvolt a próbálgatás de nem.... a kutyussal semmi gondjuk nincs, ez biztos, viszont ezt a kálciumos dolgot nagyon valószínűnek találom... most lesz két éve, hogy megvannak, a házzal együtt.
2012. máj. 12. 21:01
 7/19 anonim ***** válasza:

Akkor igen, sanszos, hogy itt lesz a probléma. Költés előtt speciális étrendre térnek át amúgyis, főtt tojás és répa-keveréket szoktak nekik ilyenkor adni emelkedő adagban, hogy minél több kalciumot és költéshez szükséges vitamint kapjanak. Ennek meg van a maga metódusa, de én nem tenyésztek, csak olvastam róla, viszont vannak itt az oldalon, akik igen, majd biztos leírják, mivel és hogyan lehet ezt pótolni.


Viszont ezt találtam neked, szerintem érdemes lenne beruháznod rá:

[link]

[link]

2012. máj. 12. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

Valamilyen lágy eleséget adj nekik,próbálj beléjük imádkozni(a boltban kaphatóval már próbálkoztál?) mert nem csak a kalcium hanem a fehérje hiány is súlyos dolgokra képes.

Azért nem tojnak mert nincs amitől beinduljanak(fehérje) és nincs miből tojásokat termelniük(kalcium). Ezért kell az odú felrakása előtt felkészíteni őket a tojásrakásra. A felkészítés menetét itt megtalálod: http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__madarak__2948168-miko..


(így hogy nem eszik meg a főtt tojást jobb is hogy maguktól nem indulnak be mert annak csak lágyhéjú tojások és halál lenne a vége)

2012. máj. 12. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
A Calci-lux-ról az idrén azt olvastam hogy nem úgy kell adagolni ahogy rá van írva(kevesebb is bőven elég). Mert valaki követte az utasításokat rajta és az lett a vége ha jól emlékszem hogy nagyon túlpörgött a tojó és kiszórta a tojásokat az odúból.
2012. máj. 12. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
Wow.. pedig a Versele-Laga termékeket megbízhatónak ismertem.
2012. máj. 12. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!