Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Venni szeretnék egy törpepapag...

Venni szeretnék egy törpepapagáj párt.3 hónaposan még megszelídülhet? Vagy vegyek kb egy 7 hetes papagájt, úgy jobban szelídül?

Figyelt kérdés
2012. máj. 14. 12:53
 1/5 anonim ***** válasza:
Ugyanolyan szelíd lesz egy 3 hónapos is mint egy 7 hetes. De azt remélem tudod hogy csak nagyon ritkán lesznek babusgathatóak a törpék. Tehát általában csak annyira szelídülnek meg hogy esznek kézből,ujjra állnak de a simogatás nem nagyon szeretik.
2012. máj. 14. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Én is kb ennyire gondoltam, beszélni megtanítani nem nagyon akartam csak annyi, hogy megálljon a karomon. Köszi a választ
2012. máj. 14. 14:48
 3/5 anonim ***** válasza:

nekem van törpe, kb 3 hónaposak voltak, mikor vettem, a fiú haverkodósabb volt, mint a lány, de a kéz az mumus..kutya orrába csípni az megy, de a kezem látványától viszont stressz van, úgyhogy számíts rá, hogy esetleg vad marad.

az egyetlen, amit még kézből is sikerült megenniük a popcorn!:D

2012. máj. 15. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

Évekig volt törpepapagájom, sajnos azóta, hogy elpusztult, nincs. De tapasztalatom és más vélemények szerint is ha teljesen magadhoz akarod szoktatni, akkor inkább egy darabot válassz. Ha párja is van, akkor ugyan lehetnek kicsinyeik, de veled nem fognak túlzottan törődni, hiszen van sorstársuk. Képzeld magad a helyükbe: ha egy ijesztő méretű óriás piszkálgatna, lassan hozzászoknál és elfogadnád, hogy nem akar bántani, de ha van egy társad, akkor arra hagyatkozol és nem nagyon érdekel az a másik rémisztő valami, csak a túlélés érdekében kapcsolódsz hozzá.

Tény, hogy minél fiatalabb a példány, annál hamarabb és könnyebben elfogad, de ez pár hónapos korban még nem mérvadó, inkább csak ha beszélni is meg akarod tanítani, mivel azt jobb pici korban elkezdeni.

A babusgatásról annyit, hogy nekem az első, nagyon fiatalon szerzett madárkám mindent megengedett, igazi társak voltunk, teljesen hozzám szokott. A második pedig, aki már elég idős volt (mint utólag kiderült), sokáig vad volt, én kétségbeestem, majd lemondtam róla. Aztán történt egy haláleset a családban, teljesen magam alatt voltam,bőgtem mint a záporeső, erre odamászik mellém a kalitka tetején és azt veszem észre, hogy prünnyög nekem és puszilgatja az arcom. Azután mintha kicserélték volna, barátságos és ragaszkodó lett. Azt hiszem, nagyon fogékonyak a lelkiállapotra.

2012. máj. 18. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Kutyus70 válasza:

Nem csak megható, de nagyon érdekes is amit írtál a papagájok viselkedéséről. Nekem csak kutyám van, és tudom, hogy minden arc rezzenésemre reagál, még a sóhajomra is azonnal felfigyel, és amikor nemrég elhunyt édesanyám, (akit nagyon szeretett a kutyus) azonnal tudta mi a baj. De nem tudtam, hogy a madarak is ennyire okosak és érző lények. Nagy állatbarát vagyok, igazából minden állatot agyon szeretek, szóval köszi, hogy ezeket a dolgokat megosztottad.

Üdv.

2012. máj. 27. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!