Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Normális viselkedés ez a...

Normális viselkedés ez a hullámos papagájoknál?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Pontosan 2 héttel ezelőtt pusztult el az egyik hullámos papagájom, most szombaton viszont hoztam az egyedül maradt tojónak egy társat. Elvileg hím, még nagyon fiatal, tehát a csőre feletti rész még nem kék, de a tenyésztő szerint biztos hím. Kb. 3 napig meg sem mert moccanni a kalitkában, tegnap óta viszont nagyon furcsán viselkedik. Egyfolytában veszekednek a másikkal, kergetik egymást a kalitkában, és az új madár állandóan ki akar jönni. Minden kicsit nagyobb résen kidugja a fejét, egész nap fel-alá ugrál, mászkál, lemegy a földre és ott oda-vissza szaladgál, teljesen zavartan viselkedik. Arra gondoltam, hogy eleinte még nagyon félt, és most kezdi felfedezni az új helyét, meg keresni a "testvéreit". Ahonnan hoztam, ott kb. 30 társával volt együtt, nyilván szokatlan még neki ez a helyzet.

Szerintetek ez normális? Vagy minek köszönhető ez a viselkedés?

Egyébként most pl. nagyon jól elvannak, szépen ülnek egymás mellett, de ha a kicsire rájön, akkor megy össze-vissza szegényke. Na, meg főleg a kaján szoktak összeveszni, pedig 2 etető is van.


2012. máj. 16. 11:24
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
kár hogy a törvény meg engedi hogy állatokat tartsunk .. meg főleg repülni vágyó,szép papagájokat! ha levágom a lábad és bezárlak egy 1,5méteres ketrecbe ???))
2012. máj. 16. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
0%
Bezárunk valakit nézzük,cigizünk mellette,hangos zeneszól ha akarjuk,jövés menés halál ha nyernék a lottón megmutatnám egy pár embernek ezt az életmódot! de előtte ki iktatnám a hangszálaikat:D!!!!!!!
2012. máj. 16. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Ez kár lett volna, ha benned marad! Elfelejtettem írni, hogy CSAK értelmes, használható válaszokat várok!
2012. máj. 16. 11:51
 4/9 anonim ***** válasza:

lehet, hogy tényleg helyhiánya van, főleg, ha előtte nagyobb helyen tartották.

sokszor amíg összeszoknak van vita, figyeld őket, nehogy sérülés legyen a vége..

én szoktam röptetni az enyémeket, amikor kisebb kalitkában voltak. a mostani madárnak meg akkora helye van, hogy a kalitkában is tud repülni

2012. máj. 16. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Az enyémeknek is akkora helyük van, hogy akár a kalitkában is tudnak oda-vissza, fel-alá repkedni, de ki is fogom őket engedni, majd ha már kicsit megszokta a környezetet az új madárka.
2012. máj. 16. 13:08
 6/9 anonim ***** válasza:

Szerintem csak még szokatlan neki minden.

Nagy röpdében volt sok fajtársával egy teljesen más környezetben. Kell neki egy kis idő mire megszokja hogy mostantól csak egy nagyobb kalitkában van,1 fajtárssal egy teljesen új környezetben.

2012. máj. 16. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Képzeljétek! A tojó most már odáig jutott, hogy enni sem engedi az új madarat. Ha enni akar, folyamatosan neki röpköd, kergeti, és elzavarja az etetőtől, és ő kezd el enni. Szegény kicsi csak lopva tud enni pár falatot. De az az érdekes, hogy egyébként meg együtt alszanak egymás mellett, csak pár centi van közöttük. Olyankor elviselik egymást. Másrészt ha kinyitom a kalitka ajtaját, akkor a kicsi odaül az ajtóba, néz kifelé, de nem jön ki, de ha becsukom, azonnal kiszökik egy kis résen keresztül. Nem győzöm "foltozni" a kalitkát... ahol egy kicsit is távolabb vannak a rácsok egymástól, rögtön kibújik, repül egy kört, utána kinyitom neki az ajtót, és azonnal bemegy. Nagyon furcsa nekem ez az egész.
2012. máj. 17. 10:09
 8/9 anonim ***** válasza:
Tedd őket egymás mellé 2 külön kalitkába 1-2 hétig.
2012. máj. 17. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Háát... ma már egész jól elvoltak! Remélem, tovább javul a helyzet! Mindenesetre figyelem őket!
2012. máj. 18. 16:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!