Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Kiskacsáim egy részének sárga...

Kiskacsáim egy részének sárga csőre van, míg a többié fehér! Melyik a gácsér, melyik a tojó? Vagy ezek a színek mást jelentenek?

Figyelt kérdés
Válaszokat előre is köszönöm!

#kacsa #hulyákocsog
2012. máj. 20. 19:43
 1/3 anonim ***** válasza:

Milyen kacsa?

A gácséroknak a farkuk felett kb 0,5 centivel van egy kis pukli, egy mirigy. Legalábbis úgy emlékszem.

2012. máj. 20. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 balkalolka ***** válasza:

A tojók hápognak, a gácsérok motyognak. A gácséroknak felfelé kunkorodik néhány farktolluk a fenekükön, a tojóké sima, "jólfésült".


Mindez csak másfél-két hónapos koruk környékén derül ki, amikor már felnőtt tollazatuk van, addig csak úgy lehet megtudni a nemüket ha benézünk a lukukba rögtön miután megszülettek (akkor még igen gyenge a záróizmuk) - de ez igen kockázatos művelet, tapasztalt hozzáértő műfogások kellenek hozzá, különben elpusztulhat a jószág. Van róla neten videó (sexing ducklings) és illusztrációt is láttam már, de nem próbálnám ki.


Olyat is hallottam hogy egy fészekaljból a világosabbak a tojók, de mivel ezer és egyféle színük lehet nem hiszem hogy ez megbízható módszer.


Szerintem várd ki becsülettel és majd jól kiderül. :)

2012. júl. 8. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 balkalolka ***** válasza:
# 1/2 mindkét nemű kacsának a farka felett van a zsírzómirigye (felül, püspökfalat fölött a hátukon), abból vesznek a szájukba vagy bekenik vele a csőrüket és úgy zsírozzák vízállóra a tollaikat.
2012. aug. 7. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!