Kezdőoldal » Állatok » Madarak » SOS! Milyen táplálékot adjak...

SOS! Milyen táplálékot adjak a magevő fiókának?

Figyelt kérdés

Ma találtam a fűben a fészek is le volt verve.Még teljesen csupasz a madárka pontosan így nem tudom,hogy milyen madár

de onnan gondolom,hogy magevő,hogy a csőre töve elég vastag

maga a csőr rövid.olvastam,hogy kezdetben lehet neki is adni lisztkukacot,macskakonzervet

de mégis milyen tápot tudok én neki összegyúrni ami kifejezetten neki való?



2012. máj. 22. 22:36
 1/3 anonim ***** válasza:
Ásványi anyagokban gazdag, magas tápértékű cuccokat adhatsz neki és (!) mindenképpen pépesre (szinte folyadékra), mini adagokra porciózd, amit aztán finoman beadsz neki. Ez vonatkozik a kukacra, mindenre. Ezt átmeneti megoldásnak használnám, de a legfontosabb, hogy újra megtalálják a szülei. Ha le volt verve a fészek, tedd vissza egy nyíltabb, de védettebb helyre a fiókát a fészekkel együtt, és figyeld, hogy a szülei mit szólnak hozzá. Ha teljesen elárvult, akkor folytasd szerintem a táplálását, és hívj szakembert, hogy elvigyék. :)
2012. máj. 22. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Ha már hozzáértél úgysem nevelik tovább a szülei!
2012. júl. 3. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Bocs, de ez baromság, amit azért tanítanak a kisgyerekeknek, hogy hagyják nyugton a kisállatokat. :) Ha csak nem lesz benzín, olajfesték, gulyásleves vagy kutyaszagú szegény madár, akkor a szülő neveli. A természet nem olyan retardált, hogy egy db idegen érintés keresztbe tegyen. :)
2012. júl. 10. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!