Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Mikor fog újra kinőni a...

Mikor fog újra kinőni a farktolla a nimfámbak?

Figyelt kérdés
Mikor hoztam haza a dobozban letört az egyik farktolla. Emiatt nehezen tud repüpni, miközben reptetem. Mennyi idő amíg ujra kinő?

2012. máj. 24. 14:48
 1/7 anonim ***** válasza:
1-2 hét.
2012. máj. 25. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köcce. És addig reptethetem?
2012. máj. 25. 11:51
 3/7 anonim válasza:
szerintem ne mert repüléskor elvesztheti irányítását és könnyen megsérülhet.
2012. máj. 25. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ne röptesd, mert akár beeshet valahova, ahonnan nehezen tud kijönni.
2012. máj. 25. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

NYUGODTAN REPTESD MINDENNAP!!!!!

1 farktoll elvesztése szinte semmi(12 van nekik).

Vedléskor sincs meg minden farktolluk és szárnytolluk se mégis ki vannak engedve vagy azok akik szerint nem kell/szabad reptetni amíg ki nem nő neki újra akkor sem reptetik a papagájaikat amíg vedlenek?

Az egyik nimfám eltörte az összes farktollát az első 1-2 kiengedés alkalmával és vagy 3-4 hónapig azaz vedlésig 3-5cm-nél nagyobb farktolla nem volt mégis kiengedtem mindennap és miután megszokta a lakást soha semminek nem ment neki,ugyanúgy repült mintha meglenne az össze farktolla.


Azt az 1 farktoll mínuszt szinte észre sem veszi repülés közben(pár hét alatt kinő neki). Ha nehezen repül akkor valami más baja van. Pl az előző helyen nem tudott repülni vagy még nagyon fiatal ezért még gyenge a szárnya de ha naponta több órát kint lehet hamar megerősödik.

2012. máj. 26. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ja egyébként letört a farktolla vége vagy kitépődött az egész? Mert ha csak letört akkor nem érzékeli a szervezete hogy hiányzik ezért csak vedléskor fog kicserélődni egészre,újra.

Ha kitépődött akkor fog pár hét múlva újra kinőni.

2012. máj. 26. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nem az egész jött ki csak letört de már 3 farktolla. De am köszi ez naon hasznos volt. :)
2012. máj. 26. 18:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!