Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Milyen madárra jellemző az...

Milyen madárra jellemző az alábbi leírás?

Figyelt kérdés
Kis termetű (nagyjából verébnagyságú), szürkés-barna tollazatú, a farka vörös vagy inkább talán narancssárga; legjellegzetesebb vonása talán hangadási módja: sípol és kattog a csőrével (általában két-három kattogás és egy sípolás váltja egymást). Szinte biztos, hogy költözőmadár... kb. egy hete jelent meg az udvarunkon, akárcsak tavaly ugyanekkor. Milyen madár lehet ez?

2012. máj. 25. 20:14
 1/7 anonim ***** válasza:
Rozsdafarkú
2012. máj. 25. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Képzeld, én tudom, és nem ugrik be a neve... :( Úgy utálom most magam!
2012. máj. 25. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Kerti rozsdafarkú?


[link]

2012. máj. 25. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
2012. máj. 25. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Itt tudod meghallgatni: [link]
2012. máj. 25. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
IGEN, valószínűleg a házi/kerti rozsdafarkú a tettes. Viszont az utolsó válaszolónak azt üzenném: nem, ennek a madárnak egészen más hangja van - szabályszerűen kattog-sípol felváltva. Ez az utolsó a rozsdafarkú hangja? Ha igen, úgy már nem volnék biztos benne, hogy azt láttam és látom.
2012. máj. 25. 20:41
 7/7 A kérdező kommentje:

Utánaolvastam kicsit alaposabban: IGEN, biztosan a rozsdafarkú, amit kerestem. Olvastam, hogy csak akkor csetteg a csőrével, ha nagyon izgatott, egyébként pedig az utolsó kommentelő által belinkelt hang a jellemző rá.


Köszönöm mindenkinek, mennek a zöld gombok! ;-)

2012. máj. 25. 20:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!