Kezdőoldal » Állatok » Madarak » 1 hete van egy hullámos...

1 hete van egy hullámos papagájom. Normális, hogy egész nap a tükör előtt ül és nézi magát? Hangja sem nagyon van, többnyire csendes. A másik gondom, hogy nem nagyon akar inni. Legalábbis eddig 2x láttam csak.

Figyelt kérdés

2012. máj. 26. 18:32
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem magányos... Mi mindig kettöt tartottunk a hullámosokból, szeretnek vitatkozni egymással :)
2012. máj. 26. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
100%
Igen ez valóban azért van mert magányos . Ez ellen úgy tudsz tenni hogy veszel egy másik nemű hullámos papagájt . Egyébként ezt a kisállatboltokban szokták mondani hogy legjobb őket párban tartani .
2012. máj. 26. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
100%
Csengőt,tükröt,műpapagájt még véletlenül se adj neki! A csengő halláskárosodást és fémmérgezést okoz. A tükör,műpapagáj mentális problémákat okoz mivel ő nem tudja hogy az amit lát nem egy igazi fajtársa és ha a párjának tekinti elkezdi etetni is de mivel a tükörképe,műpapagáj nem fogadja el tőle a felöklendezett magokat vissza kell nyelnie amitől begygyulladást kaphat. Mivel nem reagálnak semmire(udvarlás,etetési szándék,vakargatás,stb) ideges lesz tőlük ami idővel fokozódik akár szívrohamot is kaphat. És mindháromtól gyakran agresszívek lesznek a madarak az emberekkel és a többi madárral szemben is. Tehát ezeket kerüld,szedd le a játékokról. Az internetről rendeljetek neki minimum 6 fajátékot. A 6-ból a kalitkában egyszerre mindig csak 3 legyen és 1-2 hetente cserélgesd őket így nem unja meg őket de azért időnként vegyetek neki új játékot is. Továbbá fontos hogy legyen a kalitkában ételkereső játék is amit egy hullámos esetében nem kell túlbonyolítani. Moss el egy kupakot és csinálj a közepébe egy lyukat majd kenderzsineggel lógasd fel úgy a kalitkában hogy csak a rácsról érje el és tegyél bele a magkeverékéből.
2012. máj. 26. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
100%

A tükröt mihamarabb szedd ki. Fél, egyedül érzi magát, és azt hiszi, hogy az ott egy másik papagáj. A saját tükörképébe menekül előled. Megszelídíteni így sosem fogod, másrészt lesz egy idegbeteg papagájod, aki védeni fogja a "párját" tőled (benyúlsz a kalitkába, és el akar majd zavarni, nehogy hozzáérhess a védtelen tükörpapagájhoz), másrészt bele fog bolondulni abba, hogy a tükörpapagáj passzív: nem viszonozza a kedvességét, ha haragszik rá, nem megy arrébb, hanem visszatámad...


Inni előtted csak akkor fog, ha biztonságban érzi magát. Másrészt nem isznak a papagájok sűrűn.

2012. máj. 27. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Már ki is vettem a tükröt.
2012. máj. 27. 10:39
 6/33 anonim ***** válasza:
2%
Nekem is vannak hullámosaim és én is ritkán látom inni őket. Amúgy nyugi sokáig kibírja víz nélkül eddig kb 5 hónapig is:)
2012. jún. 3. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
100%
5 hónapig víz nélkül? Te se vagy normális, utolsó..
2012. jún. 3. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
29%

Utolsó

Szerintem csak azért írta hogy nem isznak már 5 hónapja mert ritkán látja őket inni. Legalábbis a mondat végén lévő :)-ből erre gondolok.

2012. jún. 3. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
49%
Akkor másképp kellett volna fogalmaznia :) Így azt írta, hogy 5 hónapja nem isznak...
2012. jún. 3. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a jó tanácsokat. Tükröt,műpapagájt,csengőt kivettem,helyette kapott új normális játékokat. Viszont van még 1 gondom: mindig csak az ülőrúdon ül és még soha nem volt lenn a "talajon". Ez gond?
2012. jún. 4. 17:09
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!