Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Milyen madár lehet ez?

Milyen madár lehet ez?

Figyelt kérdés
A kertünk végében levő nádas környékén látjuk mostanában. Tudni kell, hogy ott sosem volt víz, csak a nád nőtt ki, a 2010-es belvizek miatt, ami azóta felszáradt, a nád ott maradt. Maga a madár vmi sólyomalkatú, kb akkora mint egy egerészölyv, de nem annak néz ki. Színe barnás, a hasa világosabbnak tűnt. Nagy valószínűséggel fészket építenek oda, mert egy párról van szó. Melyik fajta ragadozó madár építi a földre fészkét? Nem találtam semmit írást sem róla.

2012. máj. 27. 12:58
 1/10 anonim ***** válasza:

Esetleg rétihéja? Nádasban fészkel....

[link]

2012. máj. 28. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Barna rétihéja szokott ilyen helyen (nádasban) fészkelni.


[link]


Védett, ne zavarja senki, mert képesek emiatt otthagyni végleg a tojásos fészket vagy a fiókákat. Ha kirepülnek, úgyis láthatod majd őket. Egyetlen madár sem szereti, ha a kilesed, hol a fészke.

2012. máj. 28. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
2012. máj. 28. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Igen ő lesz az, köszi szépen mindenkinek.
2012. máj. 29. 08:55
 5/10 anonim ***** válasza:
Nem kell tőlük félni, a baromfit nem bántják, az egereket, mezei pockokat írtják, ami nagyon jó. Nem kell őket zavarni, de próbálkozhatsz később fotózással. Védettek, így kell "begyűjteni".
2012. máj. 29. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Persze, nem félünk mi tőlük, tudom hogy nem ártanak, sőt hasznosak is. Egerészölyvek szoktak erre lenni, elég sokan, ők ketten is kb. hasonló kategória. Egyenlőre távcsővel figyeljük őket, majd próbálunk fotózni is. A fészek közelébe nem megyünk, zavarni nem akarjuk őket :)
2012. máj. 30. 16:00
 7/10 anonim ***** válasza:
Hát ma én is láttam egy párt, elég közelről, egyáltalán nem féltek. Kihalt vasúti megállóban vártam a vonatot, eljöttek a töltésig (messzebb nagy nádasok vannak). Hihetetlenül nagyok, szépek, vitorlázva repülnek.
2012. máj. 30. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Itt be is jelentheted, hol láttad őket.

[link]

2012. máj. 30. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
itt pontosan hol is? nem találom
2012. jún. 11. 09:36
 10/10 anonim ***** válasza:
2012. jún. 11. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!