Kezdőoldal » Állatok » Madarak » A hullámos papagájom a földre...

Somodi lilla kérdése:

A hullámos papagájom a földre tojta a tojását, én pedig beleraktam a fészekbe, és nem ül rá.! Talán azért mert megfogtam a tojását?

Figyelt kérdés
2012. jún. 2. 09:11
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem, ahova tojt oda fog ülni hiába tetted bele a fészekbe. Nem fog ráülni.
2012. jún. 2. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Dejó.:/
2012. jún. 2. 09:57
 3/9 anonim válasza:

Ha szeretnéd hogy kikeljen, te neked kell melegen tartani a tojást.Ezt így tudod megtenni.

-fogj egy ötliteres akváriumot

-Béleld ki rongyokkal, de tegyél bele a papagáj tollaiból egy pár darabot(lehetőleg a tojás köré)

-Takard le egy vékony ronggyal, majd egy asztali lámpával világítsd meg a tojást(de lehetőleg ne főzd meg)

-Ha kikelt, tedd a papagáj mellé a kalitkába.

2012. jún. 2. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Azért nem ül rá mert nem ott van ahova tojta. Az odúban ha rá is talált nem ül rá mert nem tudja hogy az az övé azt hiszi hogy másé.

A megfogás miatt nem kell aggódnod. Attól hogy megfogod a tojásait,fiókáit még nem fogja otthagyni őket.

2012. jún. 2. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Megette a tojást :O
2012. jún. 13. 16:36
 6/9 anonim ***** válasza:

tojásevés = kalciumhiány

Adsz nekik 1-2 hetente főtt tojást? Van náluk szépia/csőrkoptató és használják is napi rendszerességgel?

2012. jún. 13. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Az odú felrakása előtt gondolom nem készítetted fel őket rendesen a tojásrakásra ezért kalciumhiányos.
2012. jún. 14. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Tojást nem adtam nekik..de van csőrkoptatójuk.Miért hogy kén őket felkészíteni? (raktam b az odúba száraz füvet.! )
2012. jún. 17. 20:19
 9/9 anonim ***** válasza:

Felkészíteni úgy kell hogy odú felrakása előtt egy hónappal fokozatosan emelni kell a lágy eleség adagot hetente. Úgy hogy negyedik héten már heti 4-5 alkalommal kapjanak lágy eleséget mindig annyit amennyit kb 30-60perc alatt megesznek. Lágy eleség általában keményre főtt tyúktojásból és reszelt vagy késsel vágott sárgarépából áll. Miután eltelik a 4 hét mehet fel nekik az odú majd addig kapják a lágy eleséget még meg nem jelenik az első tojás. Az első tojás után csak magot és vizet kapjanak addig még ki nem kel az első fióka. Kikelés után napi kétszer(reggel/este) kapjanak lágy eleséget igény szerint. FONTOS hogy adj nekik főtt tojást 1-2 hetente a párzási,költési,fiókanevelési időszakon kívül is.


Az odúba pedig faforgácsot,fűrészport tegyél 1-3cm vastagon. Az ideális odúméret:25x15x15cm 4-5cm bebúvónyílással.

2012. jún. 18. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!