Kezdőoldal » Állatok » Madarak » A hullámos papagájom miért...

A hullámos papagájom miért nem jön a közelembe? (lent)

Figyelt kérdés
Van egy hím hullámos papagájom kb 8 hónapos, 3 hónapja van van nálam, már eszik a tenyeremből ,meg bele is mászik. De egyik nap megváltozott , ő jött felém , meg mászott a vállamra hajamat csipkedte nem akart leszállni rólam tökre örültem is neki... De ez csak 1 napig tartott azóta nem csinálja, és mikor meg akarom simogatni akkor belém csíp. Van valami tippetek hogy miért nem közeledik már? : D Vagy csak annyi a gond hogy nincs kedve?
2012. jún. 3. 11:14
 1/8 anonim ***** válasza:

ne simogads! ;) inkább vakargasd a fejét, ha látod, hogy igényli (nagyon finoman a mutató ujjad hegyével, a csőre alatt... ha jól esik neki, oda fogja tartani + a tollait is afelállítja + finoman pozícionálja a fejét közben)


sokat kell hozzá beszélni (előbb-utóbb utánozni is fogja valószínűleg), ha írsz valamit kevésbé fontosat, engedd hogy az asztalodon kommandózzon közben, próbáld meg a válladon tartani (de nem kell erőltetni, ha nem akarja)

2012. jún. 3. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! A fejvakarást már csináltam neki, azokat csinálta amiket írtál, de manapság már azt sem nagyon kedveli, próbálnám neki csinálni de elhúzódik, így inkább nem is erőltetem... Beszélni elég sokat beszélek hozzá , pislog , meg látszik hogy kíváncsi , nagyon aranyos olyankor, de ha a kezemmel közelítek hogy megvakarjam nem tetszik neki.
2012. jún. 3. 12:27
 3/8 anonim ***** válasza:
Menyi idős? Lehet ivarérik.
2012. jún. 3. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
8-9 hónapos , de már a közelébe nem lehet menni mert szétcsíp... -.-
2012. jún. 5. 20:20
 5/8 anonim ***** válasza:

Kb ilyenkor kezdenek ivarérni. Ilyenkor mindig agresszívebbek,kíváncsiak meddig mehetnek el,feszegetik a határokat. Ha nem szabsz szabályokat,nem neveled könnyen a fejedre nő.

Az én hulim ebben az időszakában azt csinálta hogy felment a szekrény tetejére a nimfám kalitkájára és ijesztgette a nimfám. Amikor le akartam venni rárepült a kezemre és akkorákat mart belém hogy minden csípésétől vérzett a kezem. Beletelt egy kis időbe de tisztáztuk,megértette a szabályokat és lenyugodott.

2012. jún. 5. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
És , hogyan szabtad meg neki? bezártad a ketrecbe vagy mit csináltál hogy viselkedjen? :D
2012. jún. 6. 16:13
 7/8 anonim ***** válasza:

Mivel ismerem a hullámosom tudom mit tehetek meg vele. Azt csináltam hogy amikor rárepült a kezemre és csípni kezdett megfogtam a fejét,csőrét. Vártam egy kicsit hogy lenyugodjon majd elengedtem. Ezután nyugi volt de csak addig amíg pár perc után vissza nem ment a nimfám kalitkájára.

Aztán áttértem arra a módszerre mivel így nem csípett annyira de még mindig ijesztgette a nimfám hogy amikor odarepült lehajtottam a számára legfélelmetesebb dologgal egy piros krepp papírral. 1 nap után már akkor elrepült onnan ha rászóltam. Pár nap után feladta és nem ment oda többet mert tudta úgyis elzavarom onnan.

2012. jún. 7. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi a választ!:D
2012. jún. 9. 18:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!