Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Mit csináljak, ha a papagájom...

Mit csináljak, ha a papagájom állandóan kilöki az itatót a rács közül?

Figyelt kérdés
Ezzel szokott szórakozni..és mindig vissza kell raknom. De ha nem vagyok itthon 1-2 napig akkor addig nem fog inni? Másfajta itatót boltban nem láttam, csak ilyet, amit rács közé kell tenni. Ha pedig csak simán beraknám a ketrecbe valami tálkában, azt is felborítja vagy kipancsolja belőle az összes vizet. Az etetős tálját is szereti addig piszkálni míg ki nem borul.
2012. jún. 6. 11:12
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
Egy dróttal erősítsd oda még pluszban.
2012. jún. 6. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
Rakj be egy tálat a ketrecbe vizzel mint a macskák vagy kutyáknak szoktak! A természetben se müanyag csöböl isznak!
2012. jún. 6. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 A kérdező kommentje:
De azzal az a gond, hogy minden nap újra kéne drótozni ha friss vizet adok. De végülis arra az esetre jó ha nem vagyok otthon pár napig..:) Majd most ki is próbálom hétvégén.
2012. jún. 6. 11:21
 4/28 A kérdező kommentje:
Ha tálba rakom azzal az a gond (mint ahogy írtam is), hogy kipancsolja belőle a felét, minden tiszta vizes lesz, majd pedig ha kellően kevés víz marad benne, akkor szépen addig piszkálja míg ki nem borul..:)
2012. jún. 6. 11:23
 5/28 anonim ***** válasza:

A papagáj nagyon okos állat.

Próbáld meg rendre tanítani: amikor a kaját kiborítja, akkor hagyd úgy! Ne is takarítsd ki, de ne is adj neki ismét tisztát. Majd amikor elkezd éhezni, és követeli, akkor is először csak igazítsd meg a kajás edényét, de hagyd egy darabig üresen!

Nagyon gyorsan megérti az összefüggést az edény és az éhség között!

2012. jún. 6. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:

Én a helyedben vennék neki fürdetőt. Ez egy ajtóra erősíthető nagyméretű medence. Kielégítené a fürdés iránti igényét (mert van neki), nem tudná kipacsálni a vizet, és megoldódna a problémád.

De ez csak tüneti kezelés. Az egész dolognak az az oka, hogy nem foglalkozol vele eleget és unatkozik. Mivel nem többesben írtál, így nincs szerencsétlennek párja. Te napokra el szoktál ezek szerint tűnni, de legalábbis a madár igen keveset van foglalkoztatva. Így hívja fel magára a figyelmet, mivel ilyenkor legalább addig történik valami, amíg visszateszed az itatóját.


Ha nem akarod, hogy ezt csinálja, 1: TÁRS!!!!!, 2: KIENGEDÉS napi több órára és ezzel egyidőben 3: FOGLALKOZTATÁS játékokkal, tanítással.


Mivel pontosan ilyen egy unatkozó, depresszív-agresszív kismadár, aki pár négyzetcentin éli az életét.

2012. jún. 6. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:

Vizet és kaját is rácsra akasztható tálban adj neki.

Az én hulim is néha le szokta verni az itatóját szórakozásból de amióta műanyag csipeszekkel rögzítettem nem próbálkozik. A csipeszeket úgy tedd hogy a fém részét ne érje el a kalitkából kint pedig ügyelj rá hogy ne rágja meg.

2012. jún. 6. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 A kérdező kommentje:
Valóban nem többesszámban írtam, de csak azért, mert leegyszerűsítettem. Igazából 4 madárkám van. Csak az egyik szokta ezt csinálni. Megrágcsál mindent..az ülőrudat, a létrát stb. Pedig van csőrkoptatójuk is. Fürdetni is szoktam őket ilyen spriccelős viráglocsolóval, igaz nem minden nap azért. De azt nagyon imádják :) És az sem igaz, hogy nem foglalkozok velük. Valóban sok dolgom van mostanában, rengeteget kell tanulnom, de még akkor is van, hogy mellettük ülök és mondom nekik a tanulnivalót..:) Nagyon szeretem őket :)
2012. jún. 6. 12:10
 9/28 A kérdező kommentje:
Milyen csipesz? :) Valahogy elképzelni se tudom milyen csipesszel lehet itatót rögzíteni..:) De lehet kiróbálom, hogy ilyen akaszthatós etetőbe adom nekik a vizet is.
2012. jún. 6. 12:12
 10/28 A kérdező kommentje:
A tanítgatós módszerrel pedig az a gond, hogy nem csak 1 etetőjük van. 2 fel van akasztva 1 van csak a földön, azt szokták felborítani. Így még ha ki is borul, a többiből tud enni. Csak muszáj ennyi etető, mert veszekednének érte..:)
2012. jún. 6. 12:15
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!