Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Hullámos papagáj szelídítés?

Hullámos papagáj szelídítés?

Figyelt kérdés
a hullámos papagájt mennyi időbe telik meg szelidíteni

2012. jún. 8. 18:07
 1/4 anonim ***** válasza:
Ez a madár habitusától is függ, hogy mennyi idő. Fontos, hogy egyedül legyen, ha párban vannak, akkor nehéz őt megszelídíteni. Ha még csak most került hozzád, akkor hagyd pár napig békén, hogy megnyugodjon és megszokja az új környezetet. Amikor már látod rajta, hogy felszabadult, akkor kezdheted a szelídítést. Én úgy kezdtem, hogy először a ketrecen kívül belógattam neki csemegéket(tyúkhúr, gyümölcsök, stb), hogy megszokja a kezem közelségét. Ezt pár napig csináltam. Amikor már láttam rajta, hogy nem fél a kezemtől, akkor benyúltam a kalitkába és úgy adtam neki finomságokat. 2 hétig így csináltam minden nap, hogy megszokja a kezem és ne féljen. 2 hét után már ráment a kezemre és azon falatozott. Ezt is kb 2 hétig csináltam, nem vettem őt ki a ketrecből, csak benyúltam, ő rárepült a kezemre és ott evett. Majd 2 hét után szépen, óvatosan kiemeltem őt a ketrecből, persze úgy, hogy előtte ő rárepült az ujjamra, és ott ült. Kiemeltem, akkor meglepődött, de gyorsan valami csemegét vettem elő, hogy érezze nincs gond. Elkezdett csipegetni, és onnantól kezdve minden nap így csináltam. Az fontos, hogy ha már szabadon van, akkor balesetmentesítsd a szobát. Az ablakok előtt legyen függöny, hogy ne tudjon nekirepülni az ablaknak. Éles, szúró dolgokat elrakni, nehogy megsértse magát. Szobanövényeket eltenni, mert mérgező lehet számára, ha eszik belőle.
2012. jún. 8. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Én csak annyit tennék hozzá, és szerintem az első válaszadó is így gondolhatta, de jobb leírni, hogy biztos ne legyen félreértés: maximum arra az egy-két hónapra legyen egyedül, míg összeszoktok (bár két papagájt is lehet szelídíteni, de lassabban). Utána társ kell neki. Mindenképp.
2012. jún. 8. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Első vagyok.

Igazad van, tényleg kell neki társ. Köszi, hogy kijavítottál második! :)

2012. jún. 8. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a válaszokat. még igazából nincs is meg a hullámos papagáj . de meg lesz valamikor.
2012. jún. 19. 15:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!