Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Van 2 nimfám, mind2 fiú, nem...

Van 2 nimfám, mind2 fiú, nem kezesek sajna. Az a problémám, ha kinyitom az ablakot, és meghallja az egyik madaram a kinti madarakat, azonnal fülsértő zajongásba kezd. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Nemrég kezdte el, úgy tavasztól kb, ha letakarom akkor majdnem mindig befogja, de azt se lehet mindig...most lesz 2 éves, ivarérett, lehet hogy ezért? Vegyek neki egy tojót?
2012. jún. 10. 22:32
 1/5 anonim ***** válasza:
szexre vágyik a madárka
2012. jún. 10. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Tojót csak akkor vegyél ha van lehetőséged még 3 hatalmas kalitkát venni és még egy tojót mert ha az egyiknek veszel egy tojót akkor külön kell tenned az egyedüli hímet így viszont neki is kell egy pár. A nimfák párban pedig általában költenek is tehát fiókák is lesznek amiket kirepülés után nemek szerint külön kell tenni.


Azért ordibál mert nimfahangra emlékeztető hangot hall. Ez van. Az ordibálás,csipogás a madártartással jár.



Az én egyik nimfám és a hullámosom is ordibál a kinti madaraknak amikor nyitva van az ablakom ami minimum 14-15 óra naponta de van hogy folyamatosan nyitva van. + akkor is ordibálnak csak akkor már mind a négyen amikor kimegyek a szobából vagy a kajájukat készítem. De egyáltalán nem zavar.

2012. jún. 10. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Hívja őket, nem érzi magát biztonságban a helyén. Nem hinném, hogy egy tojó erre jó megoldás lenne, pláne, ha a másik hímmel áll párba, és ő megint egyedül marad. Másrészt, ha még nincs 2 éves, akkor iszonyat fiatal. Neki is állhatnál szelídíteni. Ki szoktad engedni repülni?
2012. jún. 10. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Persze, nagyon sokat kint vannak, amelyikről szó van, szelíd lenne, ha nem vettem volna meg a másik hímet. Tudom nagyon jól, mi jár a madártartással, engem sokáig nem is zavart a dolog, nemrégiben kezdte tényleg iszonyatosan hangosan a rikácsolást, régen oda se bagózott. Viszont nagyon sokat énekel :) És nagyon jó fej, csak nem tudom/tudtam hogy mit kezdjek most ezzel...pici szobám van, nagyon vízhangzik, és akkor ugyanitt tartok még tengerimalacot, őket ketten, meg 1 2 hónapos kissanyit. Próbálnám én a szelidítést, de a csendes hím miatt sikertelen. Annyit sikerült elérnem, hogy az orrom, ha a melléhez emelem nem fut/repül el, hanem csak max arrébb csúszik, de a kezemre nem jön. Ő már 3 éves.
2012. jún. 10. 23:16
 5/5 A kérdező kommentje:
*visszhangzik
2012. jún. 10. 23:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!