Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Van egy hullámos papagájom és...

Tomika888 kérdése:

Van egy hullámos papagájom és szeretném szelídíteni. Hogyan tegyem ezt?

Figyelt kérdés

Lehet-e még 1 év után is szelídíteni? (Normális válaszokat kérek)

Azon kívül ami még fontos, h már lassan egy éve megvan.


2012. jún. 11. 17:30
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__madarak__3050375-hull..


Az első választ írtam én. A kor szerintem nem sokat számít, bár fiatalon könnyebb, de idősebb madárral sem lehetetlen.

2012. jún. 11. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
van egy fontos infó: ketten vannak (egy fiú és egy lány)
2012. jún. 12. 16:38
 3/12 anonim ***** válasza:
Hajjaj, hát úgy problémásabb, de nem lehetetlen. Amit írtam a másik kérdésnél, azt tartsd be. Amúgy egy ketrecben vannak? Nekem is 3 fiúm van 1 ketrecben, én azt csináltam, amit írtam, és nyugodt szívvel ki tudom engedni őket a ketrecből. Nagyon jó, hogy nincsenek egyedül és hidd el, hogy boldogabbak így. Amiket írtam, azzal el tudod érni, hogy ha kint vannak a ketrecből, akkor ne féljenek tőled. Nem muszáj várnod addig, míg rárepül a kezedre valamelyik, amikor már nyugodt szívvel eszegetnek a kezedből ketrecen belül, akkor nyitva hagyhatod a kalitkát. Az a lényeg, hogy biztonságos legyen a szoba. Nagyon fogják élvezni, keresnek majd maguknak egy kényelmes helyet a szobában, és egész nap ott fognak turbékolni. Az enyémek este maguktól berepülnek a ketrecbe aludni.
2012. jún. 12. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
válaszoló, a te modszered nimfán is alkalmazhato?
2012. jún. 12. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Igen, alkalmazható nimfán is! :) Sok sikert a madárkákhoz!
2012. jún. 13. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Köszönöm szépen! :)

De már nyugottan elfogadja a kezemből, néha mégis "sziszeg" meg csíp...

2012. jún. 13. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Persze, minden madár más. De ha már elfogadja a kezedből, az jó jel! Úgyhogy ne add fel, előbb vagy utóbb elfogad téged, ezt a csipkedést pedig sok madár csinálja. Az enyém is, bár ő játékból. Amíg látod, hogy nyugodtan eszik a kezedből addig nincs gond. :)
2012. jún. 14. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Köszönöm! :)

A sziszegés ha jól tudom a fenyegetés jele, de nem erősen csíp, csak olyan mintha marna, és olyan villámgyorsan csap le, mint egy kígyó, aztán rögtön visszarántja a fejét.

2012. jún. 14. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Igen, eleinte bizonytalan, de hamar rá fog jönni, hogy a kezed nem bánt, hanem csupa finomságokat ad, és akkor a csipkedés is abbamarad. :) Csak türelem kell hozzá!
2012. jún. 14. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Köszönöm szépen! :)


Mostmár annyira nem is csíp, de a kaját továbbra is elfogadja a kezemből. De persze ha túl közel nyúlok akkor azért támad..

De már sokkal közelebb engedi a kezemet. :D

2012. jún. 14. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!