Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Fiatal barátpapagájom bepározt...

Fiatal barátpapagájom bepározták, biztos fog tojást rakni, belehalhat-e a tojásrakásba? (lejjebb írok még)

Figyelt kérdés

Sziasztok. Lenne egy kérdésem. Van 4 db barát papagájom, akik ebbe a hónapba ünneplik az első szülinapjukat.:) Egy nagy helyen vannak 4en, Szerintem jól érzik magukat sok finomságot kapnak... Na de nemis ez a lényeg hanem hogy van egy kézzelneveltem is bent (3 "vad" és egy nagyon szelíd kézzelnevelt) már összeszokott velük, de engem még mindig szeret a többi mindig elrepül ha bemegyek ő meg felüla válalmara tud pacsit adni fordulgatni persze ezt csak egy szép nagy kukacért csinálja.:D Már töbször észrevettem hogy pározza be az egyik hím(ma is láttam hogy jó sokáig szeretgették egymást:D). Aggódok érte, még csak egy éves, nincs fent nekik odú, de a nyár folyamán teszek fel nekik.. Direkt gyűjtöttem nekik szőlő veszőt, fűzfaágat hátha majd építenek fészket... Csak fel tegyek egy kis "teraszt, párkányt" a falra? A földre meg tegyek le veszsőket és majd ők építkeznek? Ugy gondoltam hogy teszek be odút és vesszőket is. Na de a kérdésem. Ha láttam őket pározni akkor az biztos hogy fog tojást tojni a tojó? Mert már vagy 3madarunk meghalt tojásrakásba, őt meg kimondottan szeretem és még fiatal is... nem szeretném ha ebbe halna meg. Szerintetek mit tegyek? Vagy egy év az már jó időszak? Apum azt mondta hogy nem elsz semmi baja max terméketlenek leszneka tojások szerintetek?

köszi.:)


2012. jún. 13. 20:10
 1/2 anonim ***** válasza:

Van a kalitkában szépia/csőrkoptató,madárhomok és a kézzel nevelt eszik is belőlük? Kapnak 1-2 hetente főtt tojást?

Nagy baj lehet ha nincs a szervezetében elég kalcium a tojásokhoz mert ugye a tojáshéjhoz kalcium kell de ha nincs elég a szervezetében lágy héjú vagy héj nélküliek lesznek a tojások amiket nem valószínű hogy ki tud tojni tehát belehal.

Ha még nem tenyészérett akkor még nem áll készen a tojásrakásra tehát lehet hogy nem lesz belőle tojás.

2012. jún. 13. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Csőrkoptató igen, madárhomokot teszek be, és tojást is fogok nekik adni, eddig is kaptak de akkor adok többet nekik. Amúgy müzlit, kekszet, almát, salátát, tyúkhúrt, kapnak + a magok... Köszi.
2012. jún. 14. 13:20

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!