Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Van két hullámos papagájom....

Van két hullámos papagájom. Párban vannak, emberrel szemben vadak, de egymással jól kijönnek. Ne is próbálkozzak szelídítéssel?

Figyelt kérdés
Pár hónapja vannak itt, eddig úgy gondoltam, jó nekik, ha nem piszkálom őket mindenféle hülye mutatvánnyal stb, viszont az a problémám, hogy megfogni se nagyon lehet őket. Hatalmas helyük van, mindenféle kajájuk, itatójuk, fajátékuk, szóval a tartási körülmények megfelelőek. :)

2012. jún. 14. 21:51
 1/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Ha szelídíteni akarod őket, akkor külön kell választanod őket arra a pár hónapra, mert hogyha együtt vannak csak egymással törődnek...

Ha különválasztod őket, külön külön megszelídítheted mindkettőt, aztán mehetnek megint a közös kalitba. :)

2012. jún. 14. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Az előttem szóló jól mondja, a madarak ha fajtársaikkal, párban vannak akkor az elegendő ingert nyújt számukra és nem foglalkoznak az emberrel. Pont ezért kell az egyedül tartott madarakkal nagyon sokat törődni. Úgyhogy vagy szétválasztod őket amíg megszelidíted külön-külön a papagájokat, vagy beletörődsz, hogy ők így érzik a legjobban magukat és nem kerülsz velük közelebbi kapcsolatba.
2012. jún. 14. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nem lenne szívem szétválasztani őket...:) annyit vakarásszák egymást, énekelnek együtt, játszanak és etetik egymást :3 Akkor hát hadd legyenek boldogok kettesben, nekem úgy is ez a fontos :)
2012. jún. 15. 15:27
 4/6 A kérdező kommentje:
Ja és nagyon szépen köszönöm a válaszokat ! :)
2012. jún. 15. 15:28
 5/6 anonim ***** válasza:

Kérdező, elég lenne csak addig szétválasztani, amíg megszelídíted őket, utána újra együtt lehetnének.. De nekem mindegy...

:) :D

Te tudod

2012. jún. 15. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ja, és még valami, ha nagyon ügyes vagy akár pár nap alatt meg tudod őket szelídíteni... :)
2012. jún. 15. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!