Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Magamhoz vehetem az öthetes...

Magamhoz vehetem az öthetes nimfapapagájt? Képes már megtanulni enni egy másik papagájtól?

Figyelt kérdés
Van a szobámban egy énekes papagáj, és gondoltam egy nimfát is magamhoz veszek, társnak. A nimfámnak van két kicsije, mindkettő öt hetes. Már elég nagy, még repülni nem tud, de már próbálkozik. Ha behozom most magamhoz, megtanulhat táplálkozni az énekes papagáj segítségével, vagy még mindig etetésre szorul?

2012. jún. 16. 10:39
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem!

A kirepülés után még a szülei etetik pár hétig. Csak akkor vedd el ha látod hogy már önállóan eszeget a magokból,gyümölcsökből,zöldségekből.

2012. jún. 16. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Énekeshez meg énekest vegyél. Ez így a nimfának, meg a mostani énekesednek sem lesz jó.
2012. jún. 16. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A nimfapapagájoknál (és papagájoknál) az a szabály, hogy akkor vedd meg, akkor szakítsák el a szüleitől, ha már repül és önállóan táplálkozik. Ha ezek nincsenek meg, a fióka el fog pusztulni. Általában a repülnitudás a nimfáknál előbb lesz, mint az önálló evés, mert a nimfa fiókák amikor repülnek, még akkor is züleiktől kunyiznak enni.
2012. jún. 17. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Hát már eszeget, de akkor kint hagyom.
2012. jún. 17. 09:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!