Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Normális, ha puszit kér a...

Normális, ha puszit kér a hullámosom :D?

Figyelt kérdés

Jóóó régen, egy nap odaugrott a kalitka "rácsára" és csak ott volt. Nem mozgott, csak nézelődött. Úgy döntöttem, hogy kapok az alkalmon, odamentem és megpusziltam a lábát. Kicsit megijedt, ezért elment onnan. Másnap mikor meglátott, egyből ugrott vissza a tegnapi helyre, és ott várt. Odamentem, megpusziltam, ő csipegette az orromat, és így ment ez kb. 5 percen keresztül (sikerült megpuszilni a mellkasát is). Azóta szabályosan követeli a puszit. Ha csak úgy elmegyek mellette, akkor rám"kiabál". Lehet ettől valami baja? Persze nem retkes képpel szoktam nyalogatni Őt, de azért mégis...?:)

Jah és hozzá tenném, hogy csak nekem engedi ezt :P



2012. jún. 16. 20:19
 1/9 anonim válasza:
szerintem ettől inkább neked lehet bajod :D
2012. jún. 16. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
ezt hogy érted?:O
2012. jún. 16. 20:35
 3/9 anonim ***** válasza:
Nekem is volt hullámos papagájom, szelíd volt, és hasonló dolgokat művelt. Ha bent voltam a konyhában, ahol a ketrece volt, akkor a ketrec alján szaladgált ide-oda, amig oda nem mentem, aztán ugyanígy rátapadt a rácsra, és felborzolta a nyakán a tollat, a fejét kicsit oldalra hajtva. Olyankor meg kellett puszilgatni, és ő is viszonozta orrcsipegetéssel. ezek az intim percek naponta többször megtörténtek közöttünk, teljesen normális, mert a papagájok nagyon intelligens, szeretetéhes lények. ezt csak az értheti, akinek volt már szerencséje egy ilyen madárkához. Ja, és nem lesz tőle semmi bajod szerintem! :)
2012. jún. 16. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Igenigen pontosan ugyanez a helyzet :) Köszönöm a választ!:D Nagyon cukik <3 Úgy le tud nyugtatni amikor ezt csinálja...:)
2012. jún. 16. 21:02
 5/9 anonim ***** válasza:

Ha egészséges a huli akkor nem lesz bajod tőle.

Neki viszont a nyáladtól lehet baja. Nem azt mondom hogy ne puszilgasd mert én is rengeteget puszilgatom a sajátjaimat hanem csak azt tanácsolom hogy ne hagyd hogy belecsípjen,beleegyen a szádba és ne nyálazd össze a tollát mert tollászkodáskor ugyanúgy a csőrébe kerül.

2012. jún. 16. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
:D erre oda szoktam figyelni. csak az orrom szokta csipegetni, meg a lábát/mellkasát sem nyálazom össze:)
2012. jún. 17. 12:09
 7/9 anonim ***** válasza:
Az enyém evett a számból :) szerencsére nem lett baja :)
2012. jún. 17. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
de aranyos!!!:D mindenki nagyon szerencsés, akinek belépett (vagy berepült) az életébe egy ilyen kis okos és imádnivaló madárka:)
2012. jún. 17. 20:58
 9/9 anonim ***** válasza:
az én kis hullámosom a Lóri, is nagyon szereti ha a hasát puszilgatom, és ő is ezt mindig orrcsipegetéssel viszonozza:) egyedüli madárka volt, viszont mostmár párja van, de még mindig szereti és megengedi ha megpuszilom a hasiját:)
2012. júl. 20. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!