Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Szerintetek berakhatom újra...

Tricolorszabo kérdése:

Szerintetek berakhatom újra az odút a nimfáimnak? Nagyon szeretnék már tőlük kisfiókát, csak őket is féltem, főleg a tojót, mert a kálciumhiány nem akarom, hogy fennálljon, viszont nem eszi meg a főtt tojást.

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Van két nimfám,egy párt alkotnak,amikor kiengedem őket,mindig keresnek valami zegzugot,szerintem a tojó fészeknek való helyet keres.Korábban volt föltéve odú,párzottak és a tojó tojt is tojásokat,de a vége felé huzamosabb ideig kint maradt.A tojásban volt is befulladt fióka,sajnáltam szegény befulladt fiókát.Akkor kimerítette a tojásrakás a tojómat,mindig tojáslerakás előtt punnyadtabb,erőtlenebb,viharvertebb volt.Utólag beszéltem egy tenyésztővel és mondta,hogy kevesebb lehetett a kálcium a szervezetében,csak azért voltam bajba a kálciumpótlással,mert többször próbálkoztam tojással,gyümölcsökkel,de nem gyerebe neki.

A tyúkhúrt viszont "telipofára"eszi,adom neki a szépiát,a csőrkoptatót és a nimfaeledelét,ami sárgaköles,vörösköles,zab,búza,kender,csíkosnapraforgó,rozs és cirok keveréke,amibe most Polly hullámosoknak készült vitamkomplexes eledelt keverek és a kettő keverékével etetem őket.

Vizükbe 4-5 csepp almaecetet teszek,mert jó hatással van az immunrendszerükre,nekem is korábban úgy tanácsolták.A homok mennyire fontos,ha költésre szeretném serkenteni a tojót?Mert jelenleg nincs homokom.De akarok minél hamarabb beszerezni.

Szerintetek nem fog gondot okozni,hogy gyümölccsel és főtt tojással nem tudom bevinni neki a kálciumot,csak az előbb említett módokon?Az Istenért nem akarják megenni..:-)

Viszont látom,hogy szeretnének valami eldugott zugot keresniminden kinyitott szekrénybe és nyitott polcba bemásznak,a tojó szeretne "belendülni"és én is szeretnék már fiókákat,ezért nem mertem most még belevágni,mert akkor a fiókabefulladásos dolog után azt tanácsolta az a tenyésztő,hogy pihentessem egy ideig a tojót,vegyem le az odút.Már február-március óta "pihentetem".Szerintetek bele merjek vágni?Féltem őket is,mert mindkettőt nagyon szeretem,ezért is vacillálok.

..:-)A fiú 2és fél,a tojó másfél éves.



2012. jún. 17. 12:17
 1/1 anonim ***** válasza:

Megkóstolták valaha is a tojást? Ha valahogy rá tudnád őket venni hogy legalább megkóstolják szerintem megszeretnék. Pl. vedd el a kajájukat és fél-1 nap után tegyél be nekik főtt tojást különböző formákban(egészben,kisebb darabokban,stb). Hagyd benn náluk 1 óráig majd vedd ki és tedd vissza a rendes kajájukat. Vagy miután eleget éheztek keverj tojásdarabokat a magok közé és így tedd vissza nekik(ezt is 1 óra után öntsd ki). Ezt csináld meg többször hátha valamikor megkóstolják.


A mostani állapotban semmiképp ne tegyél fel odút.


Ha a főtt tojást sehogy se eszik meg akkor próbálkozz mással. Kereskedésben,Fressnapfban lehet venni lágy eleséget.


A tojás nem csak a kalcium miatt fontos. A fehérjehiány is csúnya dolgokat művel.



Azt remélem tudod hogy az odú felrakása előtt fel kell készítened őket a tojásrakásra a lágy eleség fokozatos emelésével. Felkészítéssel tuti nem lesz tojáselakadása.

2012. jún. 18. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!