Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Mit lehet tenni a szarkákkal?

Mit lehet tenni a szarkákkal?

Figyelt kérdés

Családi házban élek. Sok szép tujánk és fenyőnk van, ami otthont ad számos madárnak. A szarkák is beköltöztek az egyik fára, és a többi madár fészkét rendszeresen fosztogatják. Számos kitúrt és elpusztított fészket találtam az udvarban. Egy évekig itt költő vadgalambpárnak a fészkét is így szétdúlták. Tud valaki valamilyen megoldást rá? Lehetőleg olyat, ami nem végződik a szarkapár elpusztításával.


Ha egyszer egy vadgalambpár fészkét elpusztították, akkor mennyi a valószínűsége, hogy jövőre visszatérnek?


Válaszokat előre is köszönöm. Ha lehet mellőzzük a viccet. Én vagyok az aki a madárfiókák megmaradt maradványait és a feldúlt fészkeket szedegeti össze az udvarban.



2012. jún. 17. 16:13
 1/7 anonim ***** válasza:
Légpuska.
2012. jún. 17. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

A költés elött ha rendszeresen megzavarjátok a szarkákat a fészekrakásban, illetve amikor meglátjátok a kertben, mindig zavarjátok öket, akkor idövel nem a ti kertetekben lesznek rendszeresen.


De ezen kivül nem sokat lehet tenni.


A vadgalambpár nem biztos, hogy visszajön jövöre (Márcsak azért sem, mert nem feltétlen ugyanazzal állnak párba a következö evben), de másikak igen, ha megfelelö fészkelöhely van.


De egész biztos, hogy a szarkák teszik tönkre a fészkeket? Mert pl. nyest is lehet a tettes.

Nálunk a kertben rendszeresen fészkelnek szarkák is, meg más madarak is, és a másik fészkeket soha nem bántották a szarkák.

2012. jún. 17. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Lehet, hogy ragadozó is állhat a háttérben. Bár ha jól tudom, a szarkák, megeszik a fiókákat, madártojásokat is a rovarokon és a magokon kívül is.
2012. jún. 17. 17:00
 4/7 anonim ***** válasza:

"Bár ha jól tudom, a szarkák, megeszik a fiókákat, madártojásokat is a rovarokon és a magokon kívül is."


Igen, ebben igazad van, de inkább ez a kivétel. Nálunk már közel 20 éve költenek a kertben, ahogy a feketerigók, vörösbegy, rozsdafarkú is, és eddig még egyszer sem találtam kifosztott fészket.

Ettöl függetlenül elöfordulhat, hogy nálatok valamiért rászoktak, de valószinübbnek tartom, hogy más valami is "besegit".

2012. jún. 17. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Platypus ***** válasza:

Ha a madárfiókák maradványai ott maradnak, akkor más is lehet a baj. A szarka azért fosztja ki a fészket, hogy megegye a fiókákat és a tojásokat, nem jellemző, hogy aztán

otthagyja.

2012. jún. 17. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Anarchy1 válasza:

hali engem érdekelne fiatal sazrka szelidítet vagy fióka írj üzit :D nemrég repült hozzánk 1 és kb 4órát velünk volt

evett ivot de elrepült

2012. júl. 9. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Így sok év távlatából is, köszönöm a válaszokat.
2014. márc. 10. 18:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!